Jak w małym ogrodzie stworzyć funkcjonalne miejsce do relaksu?

Jak w małym ogrodzie stworzyć funkcjonalne miejsce do relaksu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli jesteś posiadaczem małego ogrodu, stworzenie funkcjonalnego miejsca do relaksu nie musi być trudne. Stwórz projekt i przemyśl położenie mebli, akcesoriów i roślin. Zastosowanie tylko niektórych z nich i odpowiednia aranżacja mogą przemienić Twój ogródek w oazę, z której nie będziesz mógł się wyrwać.

Czysta karta

Przede wszystkim posprzątaj swój ogród. Zadbaj o niedoskonałości i stwórz miejsce, które będzie można zaaranżować. Przytnij drzewa i żywopłoty, pozbądź się lub podaruj stary sprzęt, zabawki Twoich dzieci itp. Podobnie potraktuj meble ogrodowe i akcesoria, które swoje dobre lata mają już za sobą. 

Tak przygotowane, czyste podwórko należy ocenić pod kątem elementów, których potrzebuje i które najlepiej spełnią swoje zadanie w Twojej przestrzeni. Musi to być miejsce, do którego będziesz chciał uciec po długim dniu pracy, w którym będziesz chciał przeczytać książkę lub po prostu leżeć bezczynnie i relaksować się w promieniach słońca. Nie można też zapomnieć o tym, że ogródek często służy jako miejsce do organizowania imprez, więc powinno być też dostosowane do spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. 

Widoki i krajobrazy

Wiele domów oferuje piękne widoki, lecz te są z jakiegoś powodu zasłaniane. Nie bój się stworzyć przestrzeni, która będzie współgrała ze scenerią o otoczeniem. Robiąc to pamiętaj, by nie zasłaniać widoku krzewami, żywopłotami lub drzewami. Nie rób też tego przy pomocy mebli ogrodowych. Kształtowanie całego krajobrazu i tworzenie jednolitej przestrzenii musi sprawiać wrażenie, że widoki wtapiają się w siebie nawzajem, a nie kontrastują i konkurują o uwagę. 

kącik wypoczynkowy w ogrodzie
Photo by Demiahl from Pixabay.com

Miejsce do siedzenia

Inwestując w przedmioty, które będą odpowiadały za Twój relaks, nie można oszczędzać. Fotele, leżaki i szezlongi oferują wygodne miejsce do odpoczynku, na którym rozciągniesz się i zrelaksujesz. Ponadto takie nie muszą być ogromne i zmieszczą się nawet w tych małych ogródkach. Innym ciekawych wyjściem jest hamak. Jego montaż jest łatwy, sam produkt jest niedrogi, a perspektywa odpoczynku pod gołym niebem jest zachęcająca.

Dobrze dobrane krzesła ogrodowe będą obiektem westchnień niejednego gościa. Pamiętaj, by oprócz aspektu wizualnego szła również wygoda.

Atrakcje wodne

Idealna atrakcja na podwórko, która na pewno dopełni aranżację i umili nam czas cichym szmerem wody. Jej widok i dźwięk działa uspokajająco i regenerująco. Samo ćwiczenie przy wodnej atrakcji pozwala nam się lepiej zrelaksować. Oprócz typowych fontann, możesz zakupić poidełko dla ptaków lub zainwestować w budowę stawu ogrodowego.

Cień

Najpowszechniejszą metodą zapewnienia cienia w upalne i słoneczne dni jest rzecz jasna montaż parasola. Warto tutaj pochylić się nad różnymi wariantami tego produktu i wybrać taki, który będzie pasował do ogólnej aranżacji pod względem kształtu lub koloru. Możesz zakupić taki, który spotkasz na wakacjach w kurorcie lub w hotelach. Z pewnością poczujesz się jak na urlopie, popijając w tym czasie koktajl lub zimny napój. Oprócz parasola, masz też inne możliwości, do których zaliczają się m.in.: altany, pergole, markizy, winorośle i drzewa.

Planowanie terenu

Staranne zagospodarowanie przestrzeni i dobranie wyselekcjonowanych roślin i innych produktów, które będą wyglądać naturalnie w swoim towarzystwie, może przyczynić się do stworzenia Twojego ulubionego motywu lub nastroju. Odpowiednio zaplanowany ogród przeniesie Cię w ulubione, wakacyjne miejsce.

Przy dobieraniu wyżej wspomnianych roślin, zwróć szczególną uwagę na to, by dostosowały się one do środowiska, w którym żyjesz. Nie wszystkie bowiem będą dobrze się rozwijać, a niektóre mogą obumrzeć. Możesz mieszać rośliny z Polski lub z jakiegokolwiek innego regionu, w którym przyszło Ci żyć z innymi drzewami, winoroślami i bylinami. Pracownicy sklepu ogrodniczego z pewnością posłużą Ci radą w tym temacie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dmuchawy do liści – Twoje niezastąpione narzędzie ogrodowe
Dmuchawy do liści – Twoje niezastąpione narzędzie ogrodowe
Odkryj potęgę dmuchaw do liści! Szybko, skutecznie i bez trudu usuń nagromadzone liście. Spraw, by Twój ogród lśnił czystością!
Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać do ogrodu?
Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać do ogrodu?
Kosiarka spalinowa czy elektryczna? Przed takim dylematem stają użytkownicy. Która lepiej sprawdzi się w ogrodzie?
Czy warto inwestować w pozycjonowanie stron internetowych?
Czy warto inwestować w pozycjonowanie stron internetowych?
Jeżeli chcesz dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców, budować świadomość swojej marki, a nawet zwiększyć konwersje w sklepie internetowym – nie obędzie się bez pozycjonowania. W tym artykule podpowiadamy, dlaczego warto w nie inwestować i od czego zacząć.
Ostatnie wpisy