Ubezpieczenie siłowników – ile kosztuje?

Architektura
Ubezpieczenie siłowników – ile kosztuje?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ubezpieczeniem najczęściej obejmuje się dom i jego wyposażenie. Ale co z elementami części zewnętrznej takimi jak ogrodzenie i siłowniki? Okazuje się, że firmy ubezpieczeniowe umożliwiają wykupienie polisy na tzw. ruchomości domowe, w których skład wchodzą m.in. budynki gospodarcze lub siłowniki do automatycznie otwieranej bramy. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Sprawdź.

Co daje ubezpieczenie siłowników?

Siłowniki traktowane są w towarzystwach ubezpieczeniowych jako tzw. ruchomości domowe, które znajdują się w miejscu ubezpieczenia. Są uważane za stałą część ogrodzenia i bramy, które z kolei stanowi wspólną część posesji, tak samo jak wolnostojący garaż, altana, szopa itd. Dlatego podlegają włączeniu do ogólnego ubezpieczenia nieruchomości. Ta ochrona obejmuje zabezpieczenie przed takimi samymi sytuacjami, przed jakimi chroniony jest dom i inne budynki, na przykład:

  • pożar,
  • uderzenie samochodu lub motocykla,
  • zalanie,
  • zapadanie ziemi,
  • upadek drzew i masztów,
  • huragan,
  • niszczycielskie opady śniegu,
  • uderzenie pioruna.

Dodatkowo polisę można rozszerzyć o ochronę przed powodzią, wandalizmem, przepięciem oraz działalnością osób trzecich w postaci kradzieży zwykłej lub kradzieży z włamaniem. Więcej na temat zakresu usług świadczonych przez ubezpieczyciela przeczytasz pod adresem: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-silownikow.

Ile kosztuje ubezpieczenie siłowników?

Trzeba mieć na uwadze, że ubezpieczenie siłowników nie jest odrębną formą polisy, lecz rozszerzeniem standardowego ubezpieczenia domu. Zazwyczaj za to ostatnie trzeba zapłacić średnio 200-300 zł za rok. Każde rozszerzenie takie jak dodanie do ochrony siłowników ogrodzeniowych podwyższa składkę o kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych. Nie są to wysokie kwoty, stanowią zaledwie kilka procent wartości całej polisy. W porównaniu z kosztami naprawy lub wymiany siłowników po zniszczeniu jest to naprawdę niewiele. Ze szczegółami ofert poszczególnych ubezpieczycieli możesz zapoznać się na: https://rankomat.pl. Tam zaznajomisz się z dokładnymi warunkami zakupu polisy oraz jej zakresem. Przykładowo firma Link4 oferuje ubezpieczenie siłowników i automatyki bram od kradzieży zwykłej oraz zapewnia zwrot kosztów usunięcia pozostałości po szkodzie.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie siłowników?

Na wypłatę z ubezpieczenia siłowników nie możesz liczyć, gdy np. szkoda została spowodowana przez wady fabryczne, nieprawidłowe podłączenie lub użytkowanie urządzenia. Także zniszczenia, które wynikają z niedbalstwa lub działania pod wpływem środków psychoaktywnych, wykluczają wypłatę odszkodowania. Jeżeli spowodujesz awarię, która wynika z przepięcia podczas robienia remontu lub zniszczysz siłowniki podczas przeprowadzanej niezgodnie z przepisami wycinki drzew, towarzystwo również ma prawo uchylić się od odszkodowania. 

W kwestii wypłaty należności, wprowadzane są także limity kwotowe oraz procentowe. Za niektóre szkody nie można uzyskać więcej niż 10% sumy ubezpieczenia wszystkich budynków i innych elementów na posesji. Dlatego warto szczegółowo zapoznać się ogólnymi warunkami podpisywanej umowy.

Zdjęcie główne: John PaulsenHire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać doskonałe oświetlenie, aby efektownie rozjaśnić przestrzeń swojego ogrodu?
Jak wybrać doskonałe oświetlenie, aby efektownie rozjaśnić przestrzeń swojego ogrodu?
Odkryj sposoby wyboru najbardziej efektywnego oświetlenia solarowego do ogrodu. Postaw na ekologiczne rozwiązania i poznaj ich zalety.
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo obsługiwać i utrzymywać sprężarki tłokowe olejowe
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo obsługiwać i utrzymywać sprężarki tłokowe olejowe
Odkryj skuteczne metody utrzymania i obsługi sprężarki tłokowej olejowej, aby zapewnić jej długotrwałe i efektywne działanie.
Jak e-recepty ułatwiają dostęp do leków polskim pacjentom?
Jak e-recepty ułatwiają dostęp do leków polskim pacjentom?
Jednym z przełomowych rozwiązań, które zainicjowało cyfrową rewolucję w opiece zdrowotnej, jest wprowadzenie e-recept. To nowoczesne narzędzie stało się kluczowym elementem w codziennej praktyce medycznej, ułatwiając dostęp do leków i terapii.
Ostatnie wpisy