Czy warto budować w domu basen?

Czy warto budować w domu basen?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie basenu w ogrodzie lub domu kojarzy się z luksusem i wypoczynkiem. Nie bez powodu! Obecność wody uspokaja i pozwala odpocząć, a także schłodzić się w upalne dni. Regularne pływanie jest także zdrowe dla ludzkiego organizmu – pozytywnie wpływa na rozwój kośćca i podnosi sprawność ruchową.

Czy budowanie basenu w domu się opłaca?

Koszt budowy basenu z pewnością nie jest najmniejszy. Jeżeli chcesz, żeby miejsce do pływania było spore i utryzywąło odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwa, z pewnością musisz nastawić się na spory wydatek. Warto jednak rozważyć alternatywę, jaką jest wykupywanie karnetu na basen. Taki wydatek, zwłaszcza, jeżeli masz rodzinę, może z czasem zrobić się naprawdę ogromny. Co więc opłaca się bardziej? Trudno jednoznacznie powiedzieć. Efektowny, bezpieczny i zadbany basen akrylowy jest drogi, a jego koszt może być naprawdę różny, dlatego warto skontaktować się z firmą zajmującą się wykonywaniem tego typu projektów i poprosić o wycenę Twoich oczekiwań. Postaraj się porównać to z kosztami, jakie ponosisz, płacąc za wejściówki na basen. Jeżeli wynik będzie dla Ciebie satysfakcjonujący – zacznij budowę.

Jak zadbać o domowy basen?

Posiadanie domowego basenu wiąże się z koniecznością dbanie o jego czystość. Pomocny w tym może okazać się automatyczny lub ręczny odkurzacz basenowy, który jest w stanie czyścić zbiornik z fizycznych zanieczyszczeń. Oczywiście, wybór zależy od Twoich preferencji, natomiast mechaniczne czyszczenie tak dużego obszaru może być uciążliwe i mniej skuteczne. Z tego powodu w większości przypadku dużo bardziej płaca się zainwestować w automatyczne odkurzacze basenowe, które samodzielnie będą spełniać powierzone im zadania. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość umieszczenia projektowanego basenu na zewnątrz, bez zadaszenia – ponieważ odkurzacz poradzi sobie z pyłem, ziemią, a nawet martwymi owadami wpadającymi do wody.

Alternatywy dla domowego basenu

Oczywistą alternatywą dla zbudowanego na terenie Twojej posiadłości basenu jest wykupywanie karnetu na miejską pływalnię. Czy możesz jednak zrobić coś jeszcze? Okazuje się, że tak. Zyskującym coraz większą popularność rozwiążaniem są baseny ogrodowe, których konstrukcja opiera się na metalowym stelażu. Nie są to klasyczne, pompowane, niewielkie zbiorniki. Rozmiar basenu ogrodowego stelażowego jest stosunkowo duży i z tego powodu konstrukcja musi znaleźć się na stabilnym podłożu i raczej nie będzie możliwa do przesunięcia (a na pewno nie wtedy, kiedy jest wypełniona wodą). Warto wziąć to pod uwagę, projektując aranżację ogrodu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nabiał w diecie — jakie produkty wybierać?
Nabiał w diecie — jakie produkty wybierać?
Które z nich warto spożywać regularnie?
Co jest ważne przy budowie tarasu?
Co jest ważne przy budowie tarasu?
Planujesz wybudować przydomowy taras? Przeczytaj, z jakich materiałów warto skorzystać i jak chronić architekturę ogrodową przed niekorzystnym wpływem słońca i wody.
Zbuduj swoją przyszłość w minutę wykorzystując Kreator CV
Zbuduj swoją przyszłość w minutę wykorzystując Kreator CV
Znasz to uczucie, kiedy wiesz, że masz wszystkie niezbędne umiejętności i doświadczenie, ale nie wiesz, jak skutecznie je zaprezentować?
Ostatnie wpisy