Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Abc ogrodnika
Jak pozbyć się komarów z ogrodu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odkomarzanie domu

Pozbywanie się szkodników i insektów z domu jest pracą, którą wykonuje niemal każdy człowiek. Domy i mieszkania nie są stuprocentowo szczelne, a drobne owady z łatwością dostają się do Twoich wnętrz. To zjawisko jest szczególnie popularne w okresie jesiennym, kiedy część szkodników (tylko insekty, ale również gryzonie czy pajęczaki) szukają sobie miejsca na przezimowanie. Jednymi z najbardziej irytujących owadów są komary, których ukąszenia wywołują nieprzyjemne uczucie swędzenia. Żeby się ich pozbyć, czasami warto zastosować radykalne środki odkomarzające lub skorzystać z odpowiednich usług.

Profesjonalne pozbywanie się szkodników

Profesjonalnym usuwaniem problemu z komarami czy innymi szkodnikami zajmują się firmy specjalistyczne. Odkomarzanie Wrocław polegać może na przykład na opryskiwaniu spalinowym na zimno, tak zwanym zamgławianiu, zamgławianiu na zimno elekrycznym ULV, zamgławianiu termicznym, czyli zadymianiu komarów albo używaniu preparatów larwicowych w zbiornikach wodnych. Dzięki tego typu działaniom możesz pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych insektów. Używane obecnie preparaty nie wpływają negatywnie na ludzi i zwierzęta, dzięki czemu nie musisz obawiać się negatywnych konsekwencji zdrowotnych.

A co z większymi szkodnikami, na przykład gryzoniami takimi jak myszy i szczury. Zalęgnięcie się tego typu „lokatorów” na strychu, w piwnicy czy spiżarce potrafi być naprawdę nieprzyjemne. W dodatku gryzonie często przenoszą groźne dla zdrowia choroby. Jeżeli znajdujesz ślady obecności drobnych zwierząt albo widzisz je po zapaleniu światła w rzadko używanych pomieszczeniach, powinieneś niezwłocznie zająć się tym problemem. Na początku skutecznie mogą okazać się trutki i pułapki, ale z czasem konieczna może być pomoc specjalistów. Deratyzacja we Wrocławiu obejmuje zwalczanie szczurów, myszy, kretów i kun. Pozbądź się problemu i zapewnij sobie bezpieczeństwo na cały sezon.

Dlaczego odkomarzanie domu i ogrodu jest ważne?

Klimat gwałtownie się ociepla, a komary to owady zdolne do przenoszenia wielu chorób zakaźnych. Te dwie pozornie niezwiązane ze sobą informacje mają kluczowe znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Najbardziej śmiertelna choroba zakaźna, malaria, jest przenoszona na kolejne osoby właśnie przez komary. Na szczęście, istnieje naturalna bariera, która chroni przed zapadnięciem na nią – pierwotniaki, które są odpowiedzialne za rozwój choroby w organizmie, są niezwykle wrażliwe na niskie temperatury. Z tego powodu malaria jest problemem w tropikalnych krajach. Niestety, ocieplenie klimatu prowadzi do poszerzania się zakresu działania zarodźca malarii, a najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zakażeniu jest unikanie ukąszeń komarów, a także odkomarzanie domów i zbiorników wodnych.

Choroby przenoszone przez komary

Niestety, malaria nie jest jedyną chorobą przenoszoną przez komary. Do innych – do tej pory występujących również głównie w strefie tropikalnej, a dziś coraz popularniejszych w innych strefach klimatycznych – należą między innymi:

• gorączka krwotoczna Denga,

• japońskie zapalenie mózgu,

• żółta febra,

• wirus Zika.

Być może nie należy jeszcze panikować – Polska wciąż znajduje się w umiarkowanie bezpiecznym miejscu na mapie świata. Warto jednak poszerzać swoją wiedzę na temat klimatu, chorób przenoszonych przez insekty oraz bezpieczeństwa zdrowotnego. Dzięki temu z pewnością będziesz w stanie odpowiednio szybko zareagować na zagrożenie.

Odkomarzaj, bądź bezpieczny

Najskuteczniejszym sposobem na uchronienie się przed swędzącymi bąblami i potencjalnymi chorobami jest świadome unikanie kontaktu z zagrożeniem. Z tego powodu bywają sytuacje, w których warto – przede wszystkim ze względu na swoje zdrowie i bezpieczeństwo – zdecydować się na radykalne środki, jeśli inne rozwiązania nie pomagają. Odkomarzanie może być jednym z nich – a z pewnością zapewni Ci spokojny sen na kilka tygodni i miesięcy.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak robić nalewki z owoców? To łatwe!
Jak robić nalewki z owoców? To łatwe!
Chcesz samodzielnie przygotować nalewkę owocową? Sprawdź, czego potrzebujesz i o czym musisz pamiętać, by wyszła smaczna i aromatyczna.
Drewniany domek dla dzieci. Zrób to sam
Drewniany domek dla dzieci. Zrób to sam
Chcesz, aby Twoje dzieci miały w ogrodzie drewniany domek? Przeczytaj, w jaki sposób można go wykonać samodzielnie.
Jak zrobić hamak krok po kroku
Jak zrobić hamak krok po kroku
Chciałbyś mieć własny hamak? Nic trudnego! Wystarczy kilka kroków, by stworzyć go samodzielnie.
Ostatnie wpisy