Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać do ogrodu?

Kosiarka spalinowa czy elektryczna – którą wybrać do ogrodu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kosiarka to jedno z niezbędnych urządzeń do pielęgnacji ogrodu. Dzięki niej można równo przyciąć trawę i nadać jej estetycznego wyglądu, tym samym dbając o aranżację przydomowej przestrzeni. Do wyboru są jednak różne modele kosiarek. Główna różnica polega na sposobie działania.

Kosiarka spalinowa czy elektryczna? Przed takim dylematem stają użytkownicy. Która lepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Kosiarka spalinowa – duża i może więcej!

Kosiarka spalinowa do pracy potrzebuje paliwa. Jest sporych rozmiarów, do tego ciężka i operowanie nią nie należy do najłatwiejszych. Jednak skoszenie trawy na dużej przestrzeni z jej pomocą okazuje się być zadaniem wymagającym głównie cierpliwości.

Kosiarki spalinowe są sprzętami o większej mocy. I choć pracują głośniej niż elektryczne odpowiedniki, to użytkownikom przychodzi krócej słuchać tego hałasu, bo radzą sobie z dużym areałem całkiem sprawnie.

Ogromnym atutem jest uniezależnienie od dostępu do instalacji elektrycznej. Tym samym nie trzeba zmagać się z ciągnącym się przewodem, który nieopatrznie można uszkodzić, a tym samym stworzyć zagrożenie nie tylko uszkodzenia sprzętu, ale i powstania uszczerbku na zdrowiu.

Tego typu modele są także droższe w zakupie i eksploatacji, co jednak wynagradza ich trwałość oraz efektywność i szybkość koszenia. Aby znaleźć odpowiedni model warto posłużyć się narzędziem, jakim jest ranking kosiarek spalinowych.

Kosiarka elektryczna – tańsza, lżejsza i nie tylko

Nie brakuje zwolenników kosiarek elektrycznych. Te urządzenia są mniejszych rozmiarów, lżejsze, tańsze w zakupie i eksploatacji od swoich spalinowych odpowiedników. Jeśli w grę wchodzi koszenie niewielkiej przestrzeni, przydomowego ogródka lub podmiejskiej działki, poradzą sobie wystarczająco.

Łatwiej je przechować ze względu na mniejsze rozmiary i lekkość. Trudniej zaś kosi się ogród, ponieważ wymagają podłączenia do źródła prądu, a to oznacza ciągłe pilnowanie, aby nie zaplątać się w przewód bądź nie najechać na niego kosiarką.

Zaletą, którą docenią użytkownicy mający nieczęstą potrzebę koszenia, jest łatwość manewrowania kosiarką elektryczną. Ponadto można wybrać model o pojemnym koszu, aby nie przerywać co chwila koszenia, celem jego opróżnienia. Modele elektryczne mają również regulację, aby dopasować sposób koszenia do wysokości trawy.

I w tym przypadku pomocą w wyborze odpowiedniego urządzenia będzie ranking kosiarek elektrycznych. Pozwoli on na porównanie wybranych modeli, ocenę ich parametrów, ceny i funkcjonalności.

Ważne parametry

Niezależnie od rodzaju wybieranej kosiarki, należy zwrócić uwagę na oferowaną moc, trwałość, pojemność kosza na odpady, długość przewodu czy wielkość zbiornika na paliwo. Warto uwzględnić wygodę koszenia, czyli mobilność kosiarki i łatwość sterowania nią. Dodatkowe możliwości regulacji wysokości koszenia czy inne funkcjonalności, ułatwią pielęgnację całego ogrodu, nie tylko trawnika.

Spalinowa czy elektryczna?

Zarówno kosiarka spalinowa, jak i elektryczna świetnie spełniają swoje funkcje. Oba rodzaje kosiarek radzą sobie z przycinaniem trawy i pielęgnacją ogrodu. I również oba mają swoje zalety oraz wady. Sedno tkwi w tym, by konkretny sprzęt dostosować do budżetu przeznaczonego na zakup, wielkości terenu wymagającego koszenia oraz planowanej częstotliwości ścinania trawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dynia piżmowa. Uprawa i przepisy
Dynia piżmowa. Uprawa i przepisy
Dynia piżmowa cieszy się ogromną popularnością. Nie ma co się dziwić – jest nie tylko smaczna, ale zawiera też mnóstwo cennych dla zdrowia składników. Jak więc ją uprawiać i co z niej przygotowywać?
Jakie lampy do uprawy roślin?
Jakie lampy do uprawy roślin?
Uprawa roślin może przynieść wiele satysfakcji i radości. Rośliny pozwalają nam cieszyć się pięknem natury nawet w najbardziej zatłoczonych miastach. Jednym z najważniejszych elementów, który pozwala na rozwój roślin, są odpowiednie lampy. Sprawdź, jakie są rodzaje lamp do uprawy roślin, które pozwolą na ich zdrowy i szybki wzrost w warunkach domowych.
Kiedy zacząć przygotowywać ogród na wiosnę?
Kiedy zacząć przygotowywać ogród na wiosnę?
Chociaż jeszcze trwa zima, to dobry moment, aby rozpocząć przygotowania do wiosny w ogrodzie. Sprawdź, od czego zacząć, gdy poczujesz już pierwszy przedwiosenny podmuch wiatru!
Ostatnie wpisy