Jesienne dni stają się coraz chłodniejsze. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z wypoczynku w swoim ogrodzie. Na rynku znajdziesz bowiem wiele rozwiązań, które sprawią, że kiepska pogoda nie przekreśli Twoich planów na relaks. Podpowiadamy, jak zadbać o odpowiednią temperaturę w ogrodzie.
Świetnym rozwiązaniem do ogrodu i nie tylko są wolnostojące biokominki. Dzięki nim nawet chłodniejsze wieczory będą przyjemne. Jak działa taki kominek? Biokominki wolnostojące zasilane są tak zwanym biopaliwem, dzięki któremu proces spalania przebiega w ekologiczny sposób, z niewielką ilością dymu. Dzięki temu możesz korzystać z urządzenia niemal wszędzie. Z pewnością znajdziesz zarówno nieco mniejszy kominek, który możesz postawić na przykład na ogrodowym stole, jak i duży kominek na taras. Ponadto wśród wolnostojących biokominków ogrodowych znajdziesz i modele nowoczesne o prostych liniach, i bardzo oryginalne bryły, dzięki czemu z pewnością wybierzesz sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i preferencji. Biokominek nie tylko Cię ogrzeje, ale będzie także świetną ozdobą Twojego ogrodu.
Jak jednak wybrać odpowiedni biokominek do ogrodu? Przede wszystkim sprawdź, czy dany model może być postawiony na zewnątrz. Postaraj się także dopasować wielkość kominka do powierzchni, którą zamierzasz ogrzewać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że temperatura w Twoim ogrodzie zawsze będzie przyjemna – nawet jesienią.
Bardzo ważnym elementem, który może znacząco wpłynąć na temperaturę w Twoim ogrodzie, jest zadaszenie tarasu. Dobre zadaszenie ochroni Cię zarówno przed deszczem i chłodnym wiatrem, jak i przed zbyt mocnymi promieniami słońca. Dzięki temu temperatura na tarasie będzie zawsze odpowiednia. Jak jednak wybrać zadaszenie tarasu?
Zwróć uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego zadaszenie będzie wykonane. Dzięki dobrym materiałom zadaszenie będzie trwalsze i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Najpopularniejszym materiałem jest bez wątpienia poliwęglan. Jest on odporny na zmiany temperatury, plastyczny, dzięki czemu łatwo go obrabiać, a także może być barwiony – wtedy lepiej chroni przed słońcem. Innym korzystnym rozwiązaniem będzie zadaszenie z klasycznej blachodachówki.
Jeśli chcesz cieszyć się relaksem na dworze przez cały rok, to warto także rozważyć ogród zimowy. Możesz z powodzeniem zrobić go samodzielnie lub zamówić gotowy ogród wraz z montażem. Ważne jest jednak, aby odpowiednio go ogrzać – wtedy będziesz mógł się nim cieszyć również na przełomie jesieni i zimy. Jak to jednak zrobić, aby temperatura w ogrodzie zimowym była przyjemna i sprzyjająca odprężeniu? Do ogrzewania ogrodów zimowych najbardziej nadają się niskie grzejniki konwektorowe zamontowane wzdłuż cokołu, wokół szklanych ścian. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój ogród będzie idealnym miejscem na relaks przez cały rok.
Zdj. główne: Yoksel 🌿 Zok/unsplash.com