Biokominek na taras – urządzamy przytulny taras

Biokominek na taras – urządzamy przytulny taras
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przytulny taras musi spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim musi być praktyczny, ale również piękny. Jesienią oraz w chłodniejsze letnie wieczory spędzane na zewnątrz w szczególności docenimy ciepło bijące od biokominka wkomponowanego w tarasową aranżację. Jaki model wybrać oraz na co zwrócić uwagę? Zobacz, jak urządzić przytulny taras z biokominkiem w roli głównej!

Przytulna przestrzeń 

Aranżując przydomowy taras, musimy się zastanowić, czego oczekujemy od tej przestrzeni. Czy będzie to miejsce, gdzie w wolne dni wypijemy poranną kawę, spędzimy przyjemne popołudnie w letni wieczór wraz z dziećmi i znajomymi, a może będzie to przedłużenie naszego domu, gdzie będziemy wykonywać różnego rodzaju domowe czynności, do których potrzebujemy stołu roboczego i miejsca? W zależności od potrzeb musimy wybrać odpowiednie meble, które zostaną z nami na dłużej oraz dodatki, które będziemy mogli zmieniać. Nie możemy również zapominać o wyborze odpowiedniego oświetlenia, które stworzy przyjemny nastrój. Wyjątkową atmosferę stworzy również biokominek. 

Ogrzej swój taras

Ogrzewacze zewnętrzne znamy przede wszystkim z ogródków restauracyjnych, w których zapewniają nam komfort, ciepło oraz przyjemną atmosferę, abyśmy mogli miło spędzić wieczór na zewnątrz, nie zważając na chłodniejszą aurę. Dodatkowo kominek stanie się naturalnym oświetleniem tarasu i stworzy niepowtarzalny klimat. Na tarasie możemy zamontować różne formy biokominków w zależności od potrzeb, ilości przestrzeni oraz aranżacji. Może to być kominek w formie pochodni, wkomponowany w ścianę, podwieszony pod sufitem lub wbudowany w stolik. Ciekawym rozwiązaniem są również mobilne kominki wolnostojące, które wiosną, latem i wczesną jesienią ogrzeją nasz taras, a zimą, kiedy wniesiemy je do domu, ozdobią salon bądź sypialnię. Biokominki przeznaczone do przestrzeni tarasowej i ogrodowej projektowane są w taki sposób, że ryzyko zaprószenia ognia zostaje wyeliminowane, zaś sama konstrukcja zapewnia stabilność, dzięki czemu kominek nie przewróci się, a paliwo nie wyleje. 

Forma i kształt

Producenci biokominków dzięki współpracy z najlepszymi projektantami w ostatnim czasie oferują nam małe dzieła sztuki nowoczesnego designu. Wśród form każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są zarówno kominki o neutralnym, klasycznym kształcie pochodni bądź zwykłego paleniska, które świetnie komponować się będą z tradycyjnym wystrojem i tarasem utrzymanym w stylu wiejskiej chatki, jak i geometryczne i unikatowe formy, które wniosą blask do nowoczesnych aranżacji. W dodatku tego typu rozwiązanie nie wymaga montowania żadnych dodatkowych instalacji, systemów kominowych czy doprowadzenia energii. Urządzenia w większości przypadków wyposażone są w szybkę osłaniającą płomień lub cylinder, w którym ukryte jest palenisko. Zapobiega to gaśnięciu ognia, a także zapewnia bezpieczeństwo, zwłaszcza kiedy mamy w domu dzieci lub zwierzęta. 

Jaki biokominek wybrać na mały taras? 

Czy jeśli mamy do dyspozycji tylko małą powierzchnię tarasu, musimy rezygnować z kominka zewnętrznego? Oczywiście, że nie. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mobilne egzemplarze, które wyniesiemy na taras, kiedy będziemy tego potrzebować. Możemy również zdecydować się na model montowany na ścianie, który będzie spełniał wszystkie swoje funkcje, a dodatkowo nie zabierze cennej przestrzeni.

Zdjęcie główne: unsplash.com/Roberto NicksonHire

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dwanaście + 13 =

Rekomendowane
Parasole ogrodowe. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Parasole ogrodowe. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
Stwórz swoją wymarzoną strefę relaksu dopasowaną do Twoich potrzeb i zabezpiecz się przed deszczem i ostrym słońcem, wybierając idealny parasol ogrodowy. Sprawdź z nami, na co musisz zwrócić uwagę!
Jak wykorzystać naturalne materiały do aranżacji ogrodu?
Jak wykorzystać naturalne materiały do aranżacji ogrodu?
Odkryj, jak wprowadzić harmonię i piękno do swojego ogrodu, wykorzystując drewno, kamień i inne naturalne materiały. Poznaj praktyczne wskazówki, jak stworzyć spójny i ekologiczny wygląd.
Plakat edukacyjny – jaki najlepiej zakupić dla swojego dziecka?
Plakat edukacyjny – jaki najlepiej zakupić dla swojego dziecka?
Odkryj kluczowe kryteria jakie należy uwzględnić podczas wyboru edukacyjnego plakatu dla swojego dziecka. Dowiedz się jakie rodzaje plakatów najlepiej wspomagają naukę i rozwój.
Ostatnie wpisy