Urodziny dziecka w ogrodzie. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci?

Urodziny dziecka w ogrodzie. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kto z nas jako dziecko nie marzył o przyjęciu urodzinowym z przyjaciółmi? Idealna impreza mogłaby się odbywać w naszym ogrodzie! Zobacz, jak zorganizować przyjęcie dla dzieci! 

Impreza urodzinowa z rówieśnikami na świeżym powietrzu umożliwiłaby swobodną grę w zbijaka czy ganianego, co mogłoby być ryzykowną rozrywką w domu. Dlatego jest to pomysł zadowalający zarówno najmłodszych uczestników przyjęcia, jak i najstarszych (szczególnie gospodarzy). Jedynym problemem pojawiającym się przy organizacji takiej zabawy jest brak pomysłu na wystrój i wątpliwość „od czego by tu zacząć?”.

Dekoracje

Dekoracje są podstawą. To one sprawiają, że dzieci czują, że to impreza dla nich, nie dla dorosłych. Bogata gama kolorów zawarta w balonach z helem, kolorowych girlandach, kubeczkach czy tęczowych czapeczkach urodzinowych dodają imprezie szczególnego dziecięcego wydźwięku.

Chętnie zakładają je również dorośli, ponieważ w każdym z nas drzemie dziecko cieszące się z najmniejszych rzeczy. Jeśli Twoje dziecko lubi szczególnie jedną, konkretną postać z bajki czy filmu, możesz zaproponować przyjęcie tematyczne! Takie rozwiązanie umożliwi jego znajomym przebranie się za ich ulubioną postać i nada spotkaniu wyjątkowego charakteru. To dodatkowa atrakcja, która sprawia, że dzieci z pewnością ucieszą się, że mogą utożsamić się i podzielić z innymi swoim idolem.

Bezpieczeństwo i przestrzeń 

Ważną kwestią jest również udostępnienie małym pociechom dużego, wolnego obszaru po którym swobodnie będą mogły biegać, grać w gumę czy klasy. To ulubione od zawsze zabawy dzieci, które nie wymagają specjalnych warunków, a sprawiają im wiele radości. Trzeba jednak pamiętać, że pociechy bardzo często się przewracają, zatem dobrze byłoby, aby to miejsce było w pełni bezpieczne i pozbawione na przykład ostro zakończonych barierek.

Przekąski, czyli kolorowo i smacznie

Po hucznej i intensywnej zabawie dzieci z pewnością zgłodnieją. Warto im zatem zapewnić zdrowe, wysokoenergetyczne jedzenie. Na stole warto postawić zarówno słodkie cukierki (z umiarem) jak i kanapki czy zapiekanki domowej roboty. Zdrowsze soki ze świeżo wyciskanych owoców lub koktajle również powinny być lepszym zamiennikiem dla niezdrowych, przesłodzonych napojów.

Ochrona przed komarami

Lato to szczególna pora dla owadów, jakimi są komary. W ogrodach niestety jest ich wiele. Przed przyjęciem warto więc zaopatrzyć się w spray’e na owady lub po prostu okryć obszar imprezy moskitierą. Zapobiegnie to swędzącym ukąszeniom i uczuciu dyskomfortu po ewentualnym ugryzieniu.

Opiekunowie – gdzie miejsce dla nich?

Oprócz najmłodszych, czyli najważniejszych gości imprezy, warto pomyśleć również o opiekunach, którzy z nimi przyjdą. Stolik niedaleko bawiących się dzieci, dzięki któremu będą mogli co jakiś czas rzucić okiem na swe pociechy, będzie świetnym rozwiązaniem. 

Nie może on jednak być częścią placu do użytku dzieci, ponieważ będą czuły się niekomfortowo ze świadomością ciągłej kontroli swoich rodziców. Przecież zarówno dzieci, jak i dorośli chcieliby swobodnie ze sobą rozmawiać, więc zagwarantuj im ten komfort. 

Muzyka

Muzyka nie jest koniecznym elementem imprezy urodzinowej wśród najmłodszych, jednak możesz to zaproponować, dając im możliwość wyboru piosenek. Sama świadomość, że mają wpływ na atmosferę przyjęcia, będzie miała dla nich duże znaczenie.

Pamiętaj, że to impreza należąca do dzieci, dlatego najważniejszą kwestią jest słuchanie próśb solenizanta lub solenizantki.

Zdjęcie główne: pexels.com/samaraagenstvo feeria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ochrona odgromowa – na czym polega i z jakich kluczowych części musi się składać
Ochrona odgromowa – na czym polega i z jakich kluczowych części musi się składać
Zapewnij bezpieczeństwo swojemu domu i urządzeniom elektronicznym. Dowiedz się, jak kluczowe elementy systemu ochrony odgromowej współdziałają, aby chronić Twój dom przed nieprzewidywalną siłą natury.
Jak wybrać idealne poduszki dekoracyjne do twojego salonu?
Jak wybrać idealne poduszki dekoracyjne do twojego salonu?
Odkryj, jak idealne poduszki dekoracyjne mogą rewolucjonizować wystrój twojego salonu. Dowiedz się, jakie kolory, wzory i materały dopasować.
Jak wybrać właściwą obudowę do swojej łazienki?
Jak wybrać właściwą obudowę do swojej łazienki?
Dowiedz się, jak dobrze dobrać obudowę do swojej łazienki, pod kątem estetyki, funkcjonalności i trwałości. Zamień swoją łazienkę w prawdziwe spa!
Ostatnie wpisy