Jak zorganizować garden party?

Jak zorganizować garden party?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Za oknem nie widać jeszcze oznak wiosny, jednak zbliża się ona coraz większymi krokami. To najlepszy czas, aby zacząć planowanie spotkań w ogrodzie i odpowiednio się do nich przygotować. Dzięki ustaleniu szczegółów imprezy z dużym wyprzedzeniem możesz lepiej zorganizować czas, a także kupić dekoracje i akcesoria wcześniej i zaoszczędzić w ten sposób pieniądze. Podpowiadamy, czym kierować się podczas urządzania garden party. 

Zaplanuj termin i listę gości  

Jedną z tych rzeczy, które warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem, jest data imprezy oraz lista gości. Dzięki powiadomieniu zaproszonych osób na długo przed garden party, dajesz im możliwość zapisania terminu w kalendarzu i ustawienia swoich planów z uwzględnieniem tego wydarzenia. Dodatkowo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoi znajomi nie mają jeszcze pomysłu na spędzenie weekendu majowego czy długiego, czerwcowego weekendu, więc będą mogli potwierdzić swoją obecność. Jeśli Twoje garden party jest organizowane z konkretnej okazji, na przykład urodziny czy przyjęcie po ślubie, postaraj się przekazać gościom tę informację inaczej, niż przez smsa. W Internecie znajdziesz mnóstwo darmowych edytorów graficznych, w których bez generowania kosztów zaprojektujesz i wydrukujesz dla swoich gości wyjątkowe zaproszenia. 

Zastawa stołowa na garden party  

Imprezy plenerowe mają tę zaletę, że mogą z reguły pomieścić więcej gości, niż te, odbywające się w domu. Spotkania w dużym gronie rodzą jednak problem, kiedy przychodzi do zastawy stołowej. Mało kto ma w domu wystarczająco dużo talerzy i sztućców, by przyjąć kilkanaścioro gości. Ze względów ekologicznych wiele osób nie chce wykorzystywać naczyń jednorazowego użytku, jednak talerz jednorazowy nie musi wcale być plastikowy i szkodliwy dla środowiska. Hurtownia opakowań jednorazowych oferuje bardziej ekologiczne alternatywy, które możesz po zakończonej imprezie wrzucić do kompostownika, dzięki czemu nie staną się odpadem, a przysłużą się środowisku.  

Po imprezach bardzo często zostaje bardzo dużo jedzenia, które trudno jest zjeść, zanim się zepsuje. Goście na grilla chętnie przynoszą sałatki, pieczywo oraz przystawki, które później zalegają w lodówce lub zamrażarce gospodarza przez kolejne tygodnie. Opakowania jednorazowe styropianowe to doskonały sposób na zapakowanie dla gości pozostałego na stole jedzenia tak, aby nic się nie zmarnowało. 

Kup dekoracje zgodne z motywem przewodnim  

Bardzo modnym zwyczajem jest ostatnimi czasy urządzanie imprez z określonym motywem przewodnim. Może on dotyczyć tylko dekoracji, ale estetyka spotkania może obowiązywać również gości. Jeśli planujesz imprezę z przebraniami, poinformuj o tym gości z odpowiednim wyprzedzeniem, by mogli się przygotować. Dekoracje w stylu hawajskim, tropikalnym, boho lub tzw. „fairy garden” możesz kupić z wyprzedzeniem przez Internet, zwróć jednak uwagę na przewidywany czas dostawy, by na pewno odebrać je przed zabawą. Utrzymane w określonej estetyce ozdoby w ogrodzie sprawią, że cała sceneria będzie świetnym materiałem na zdjęcia i zrobi wrażenie na gościach. Wysiłek włożony w udekorowanie tarasu czy ogrodu na imprezę opłaci się, ponieważ w pięknie zaaranżowanej przestrzeni panuje zupełnie inna, dużo przyjemniejsza atmosfera.  

Garden party wymaga nieco więcej organizacji, niż impreza w domu. Wiosna już za pasem, więc warto zacząć obmyślać plany na imprezy plenerowe na ciepłe dni.

Zdj. główne: Ben Rosett/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo obsługiwać i utrzymywać sprężarki tłokowe olejowe
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo obsługiwać i utrzymywać sprężarki tłokowe olejowe
Odkryj skuteczne metody utrzymania i obsługi sprężarki tłokowej olejowej, aby zapewnić jej długotrwałe i efektywne działanie.
Jak wybrać zlewozmywak granitowy przeznaczony do naszej kuchni?
Jak wybrać zlewozmywak granitowy przeznaczony do naszej kuchni?
Odkryj sekrety wyboru idealnego zlewozmywaka granitowego. Przeczytaj i zaplanuj swoją kuchnię z odpowiednim umywalką, który trwa, jest efektywny i dodaje elegancji do przestrzeni.
Sprzątanie balkonu i tarasu po zimie – co warto zrobić?
Sprzątanie balkonu i tarasu po zimie – co warto zrobić?
Marzysz o porannej kawie pitej na balkonie? Te piękne chwile są tuż-tuż! W końcu wiosna coraz bliżej. Najpierw jednak warto zadbać o porządek. Sprawdź, co możesz już zacząć robić.
Ostatnie wpisy