Jak zabezpieczyć taras przed opadami?

ArchitekturaTaras
Jak zabezpieczyć taras przed opadami?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aby cieszyć się komfortem przebywania na tarasie, warto zabezpieczyć go przed opadami. Dodatkowa ochrona przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych pozwala również wydłużyć czas eksploatacji tarasu lub balkonu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym kierować się przy wyborze zadaszenia.

Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie tarasu?

Oszklenie lub zadaszenie tarasu znacząco zwiększa jego funkcjonalność. Warto postawić na solidne zadaszenie, które będzie służyło przez wiele lat i zapewni ochronę przed deszczem, śniegiem czy ostrym, palącym słońcem. Należy również pamiętać o bezpieczeństwie – daszek słabej jakości albo o niewystarczająco dobrze wyprofilowanej konstrukcji może stanowić zagrożenie pod wpływem silnego wiatru czy nagromadzenia śniegu na powierzchni. Należy zadbać o odpowiednie odprowadzanie wody z rynien lub o to, by daszek był pochylony, umożliwiając ściekanie wody poza balkon. Deszcz intensywnie zalewający taras oraz lód zamarzający zimą na powierzchni przyspieszają jego  eksploatację oraz pogarszają wygląd elewacji. 

Zadaszenie tarasu jako źródło zasilania w energię

Świetnym rozwiązaniem jest fotowoltaiczne zadaszenie tarasu, które wyróżnia się nie tylko estetyką wykonania, ale przede wszystkim stanowi ekologiczne źródło zasilania w energię elektryczną. Pokrycie dachowe wyposażone w moduły fotowoltaiczne chroni przed czynnikami atmosferycznymi, takimi jak deszcz czy śnieg, a przy tym wytwarza zieloną energię, przyjazną środowisku, dzięki której można obniżyć domowe rachunki za prąd. To świetna alternatywa dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na naziemną instalację fotowoltaiczną, a chcą wykorzystać energię słoneczną. Należy pamiętać o tym, że moc modułów fotowoltaicznych zależy od wybranych ogniw. Nowoczesne zadaszenie można spersonalizować dzięki funkcji automatycznego odśnieżania, oświetleniu LED czy dostosowaniu  stopnia przezierności modułów zadaszenia. Więcej o możliwościach, jakie daje fotowoltaiczne zadaszenie tarasu, przeczytasz na stronie: https://mlsystem.pl/fotowoltaiczne-zadaszenie-tarasu-pergola/.

Przesłony tarasowe

Wiele osób decyduje się również na montaż na tarasie przesłon wykonanych z lekkiego technorattanu, wikliny lub drewna. Panele i przesłony, obok zadaszenia, stanowią dodatkową osłonę tarasu przed wiatrem i zacinającym deszczem, a dodatkowo tworzą cień i zapewniają więcej prywatności na posesji. Aby przedłużyć ich trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, należy zastosować odpowiedni impregnat.

Zdjęcie główne: pexels.com/Taryn Elliott

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zdrowotne właściwości kiszonek. Hit czy mit?
Zdrowotne właściwości kiszonek. Hit czy mit?
Czy spożywanie kiszonek rzeczywiście jest korzystne dla zdrowia? Sprawdź!
Jak wybrać idealne akcesoria do zasłon, aby podkreślić styl twojego domu?
Jak wybrać idealne akcesoria do zasłon, aby podkreślić styl twojego domu?
Podkreśl unikalny styl swojego domu dzięki odpowiednio dobranym akcesoriom do zasłon. Odkryj jak skoordynować je z układem wnętrza i podkreślić jego charakter.
Jak dobrze dobrać kolorystykę wnętrza do mebli z sosny?
Jak dobrze dobrać kolorystykę wnętrza do mebli z sosny?
Dowiedz się, jak harmonijnie dobrać kolorystykę swojego wnętrza do mebli wykonanych z sosny, aby stworzyć spójny i przyjazny wygląd domu.
Ostatnie wpisy