Jak zaaranżować taras?

Taras
Jak zaaranżować taras?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Domki jednorodzinne, szeregowe i bliźniaki coraz częściej wyposażone są w tarasy, które nie tylko uatrakcyjniają ofertę, ale stanowią również rzeczywisty atut. Pozwalają na spokojne relaksowanie się w upalne dni i spędzanie przyjemnych, długich wieczorów na świeżym powietrzu. Dla dzieci są doskonałym miejscem do zabawy, a dla dorosłych – do spotkań towarzyskich. Z tego powodu warto zaaranżować taras w funkcjonalny i estetyczny sposób.

Zadbaj o prywatność

Taras to miejsce wyciszenia i relaksu… Dlatego warto zadbać o to, żeby był odpowiednio zabezpieczony przed niechcianymi spojrzeniami. Kiedy masz zamiar odpocząć, ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest wzrok przechodniów czy sąsiadów. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie ogrodzenie tarasu i zadaszenia tarasowe, które będzie Cię dodatkowo chronić przed nadmiernym słońcem czy pozwoli Ci spędzać czas na zewnątrz nawet w czasie deszczu lub burzy. W roli tarasowych ścian możesz wykorzystać stałe konstrukcje, takie jak drewniane, wiklinowe, szklane (wykonane z matowego, nieprzezroczystego surowca) czy metalowe ścianki. Alternatywą dla tego typu rozwiązań będzie użycie ruchomych parawanów lub materiału, który możesz zawiązać na szkielecie konstrukcji. Jeżeli zdecydujesz się na drewniane drabinki, z czasem możesz wyhodować na nich bluszcz bądź inne ozdobne rośliny. Nie tylko zabezpieczy Cię do dodatkowo przed spojrzeniami innych ludzi, ale będzie również stanowić wartość estetyczną.

Postaw na funkcjonalne meble

Elementy konstrukcyjne i wykończenie tarasu to jeszcze nie wszystko. Chociaż same ścianki i zadaszenia tarasów Poznań mogą być wykonane estetycznie i urozmaicać oraz upiększać taras, warto zadbać także o pasujące do stylu aranżacyjnego meble i ozdoby. Dobrym pomysłem będzie również zwrócenie uwagi na funkcjonalność wybieranych rozwiązań. Być może taras ma być dla Ciebie przede wszystkim miejscem relaksu i potrzebujesz zaopatrzyć się w wygodny fotel, hamak lub kanapę oraz drobny stolik. Może planujesz zapraszać znajomych i potrzebujesz większego blatu, kilku krzeseł albo ławek? A może masz dzieci, które uwielbiają spędzać czas na tarasie i chcesz kupić dla nich niewielki stolik i krzesełka, na których będą mogły siedzieć? Niezależnie od tego, jakich mebli potrzebujesz, zwróć uwagę na materiały, z których zostały wykonane. Bardzo ważne jest, żeby elementy drewniane mebli zostały zaimpregnowane. W ten sposób będą lepiej chronione przed wpływem wilgoci, wody, słońca i zmian temperatur. Kupując elementy wyposażenia tarasu, kieruj się przede wszystkim tym, aby było one przeznaczone do użytku zewnętrznego – w przeciwnym razie mogą szybko ulec zniszczeniu.

Estetyczne dekoracje tarasowe

Dopełnieniem aranżacji tarasu z pewnością będą ozdoby i dekoracje. Warto zdecydować się na zachowanie spójnego stylu i wybrać dodatki pasujące do mebli czy wykończenia tarasu. W roli elementów wystroju tarasowego najlepiej sprawdzą się kwiaty w eleganckich donicach, poduszki, które ułożysz na krzesłach i kanapie, oraz ozdoby na stół, takie jak świeczniki. Świetnym akcentem będą też klimatyczne lampki, zawieszone pod daszkiem – w tym celu najlepiej zdecydować się na zadaszenia tarasów Wrocław wykonane z materiałów nie nagrzewających się. 

Fot.: Collov Home Design/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rolety zewnętrzne automatyczne. Bezpieczeństwo i ochrona przed słońcem
Rolety zewnętrzne automatyczne. Bezpieczeństwo i ochrona przed słońcem
Rolety zewnętrzne automatyczne bez wątpienia zyskują na popularności. Sprawdź, dlaczego warto je zainstalować. Powodów jest co najmniej kilka, a każdy z nich przekonujący!
Jak znaleźć dobrego producenta placów zabaw?
Jak znaleźć dobrego producenta placów zabaw?
Place zabaw są niezwykle popularne wśród dzieci. Dzięki nim najmłodsi mogą prawidłowo się rozwijać oraz poprawiać swoją ogólną sprawność
Nowalijki – co to takiego? Czy są zdrowe?
Nowalijki – co to takiego? Czy są zdrowe?
Czym są nowalijki? Czy posiadają wartościowe składniki odżywcze? Czy są zdrowe? Dowiesz się w tym artykule.
Ostatnie wpisy