Sprzątanie balkonu i tarasu po zimie – co warto zrobić?

Sprzątanie balkonu i tarasu po zimie – co warto zrobić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Idzie wiosna, czas na porządki nie tylko w domu, ale także na balkonie czy tarasie. Sprawdź, jak sprawnie i skutecznie uporządkować przestrzeń i już niedługo cieszyć się kawą na powietrzu.

Wiosenne porządki – to już czas!

Pierwszy dzień wiosny coraz bliżej. Zdecydowanie przyszedł już czas na zaplanowanie wiosennych porządków nie tylko w domu, ale także na podwórku, balkonie lub na tarasie. To miejsca, gdzie spędzamy sporo czasu podczas cieplejszych miesięcy. Każdy wie, że nie ma to jak poranna kawa wypita na balkonie. Jeżeli więc chcesz spędzać miło czas, najpierw musisz trochę popracować – ale będzie warto!

Posprzątaj to, co było przechowywane zimą

Bardzo prawdopodobne, że podczas jesienno-zimowych miesięcy przechowywałaś na balkonie sporo rzeczy, które teraz trzeba będzie posprzątać. Pozbądź się przede wszystkim wszystkiego, co zbędne oraz zniszczone. Najważniejsze jest to, aby na Twoim tarasie czy balkonie pozostały wyłącznie rzeczy niezbędne w sezonie wiosennym: doniczki, pojemniki, meble wypoczynkowe. Porządki dobrze zacząć właśnie od pozbycia się śmieci.

Sprzątanie na sucho i mokro

Teraz czas na odkurzacz lub zmiotkę oraz mopa. Tak jest, po usunięciu zbędnych rzeczy warto pozbyć się kurzu, suchych liści czy pajęczyn. Kiedy to zrobisz, będziesz widzieć wyraźnie przestrzeń do dalszego porządkowania oraz zagospodarowania. Nasz tip – do umycia balkonu użyj ulubionego płynu do podłóg o wiosennym zapachu. To nastroi Cię pozytywnie i wprowadzi w wiosenny nastrój!

Balustrada – czyszczenie, malowanie, naprawianie

Rzeczywiście może nie jest to punkt obowiązkowy, ale warto o tym pomyśleć. Po zimie przyjrzyj się swojej balustradzie. Jeżeli wymaga naprawy – zrób to! A już na pewno warto ją porządnie wyczyścić, aby nie straszyła podczas miesięcy pełnych słońca. Odświeżenie balustrady to czynność dość prosta, a potrafi naprawdę poprawić wygląd każdego balkonu czy tarasu. Czasami warto także sięgnąć po farby, aby nadać balustradzie idealny kolor lub po prostu odświeżyć ten, który już na niej jest. 

Donice i skrzynie – czas na mycie

Większość osób ma na swoim balkonie donice lub skrzynie. Na pewno czyszczenie i mycie będzie w tym przypadku bardzo potrzebne, szczególnie jeżeli planujesz na wiosnę nasadzenia. 

Wyczyść meble 

Kolejnym bardzo istotnym punktem wiosennych porządków jest oczywiście wyczyszczenie i ewentualne odświeżenie mebli tarasowych. Może podczas sprzątania okaże się, że niektóre z nich musisz naprawić lub po prostu się ich pozbyć? 

Zabezpieczenie przed owadami

Choć niektórzy o tym zapominają – to błąd! Wypoczynek na balkonie kojarzy nam się oczywiście z przyjemnością, ale warto pamiętać także o tym, że owady potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego koniecznie zadbaj o zabezpieczenie przed insektami. Do tego zabiegu polecany jest wodny roztwór olejku miętowego. Spryskaj nim zakamarki i ciesz się spokojem. 

Źródło: pexels.com/Marianne

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie dodatki do tarasu wybrać, aby stworzyć przytulną przestrzeń na świeżym powietrzu?
Jakie dodatki do tarasu wybrać, aby stworzyć przytulną przestrzeń na świeżym powietrzu?
W tym artykule przedstawimy kilka propozycji dodatków, które możesz zastosować na swoim tarasie, a także omówimy, jak osłona tarasowa może wpływać na stworzenie przytulnej przestrzeni.
Porady dla pierwszego kupującego: Jak wybrać idealne mieszkanie w spokojnej okolicy
Porady dla pierwszego kupującego: Jak wybrać idealne mieszkanie w spokojnej okolicy
Kluczowe porady i wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, na co zwracać uwagę przy wyborze idealnego mieszkania. Naucz się jak znaleźć ciche i spokojne miejsce do życia.
Jak skutecznie zwalczać gryzonie za pomocą nowoczesnych metod?
Jak skutecznie zwalczać gryzonie za pomocą nowoczesnych metod?
Poznaj nowoczesne metody zwalczania gryzoni. Dowiedz się, jak skutecznie poradzić sobie z niechcianymi szkodnikami, zachowując bezpieczeństwo dla siebie i środowiska.
Ostatnie wpisy