Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?

Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kleszcze nie występują wyłącznie w lasach, roślinnych gąszczach i wysokich skupiskach traw. Coraz częściej spotykamy je również w miastach, w tym także w… naszych ogrodach. Z pewnością chcesz pozbyć się tych szkodników. Nie wiesz, jak to skutecznie zrobić? Odpowiedź znajdziesz poniżej. Sprawdź!

Kleszcze – dlaczego są niebezpieczne dla ludzi i zwierząt?

Ogród powinien cieszyć oczy i pięknie zdobić teren wokół domu. Niestety bywa, że zalęgną się w nim kleszcze, które są niebezpieczne i dla ludzi, i dla zwierząt. Mogą zarazić boreliozą czy wywołać kleszczowe zapalenie mózgu, których powikłania są nie tylko groźne, ale i uciążliwe.

Skuteczne sposoby na pozbycie się kleszczy

Wiesz już, dlaczego trzeba walczyć z kleszczami i pozbyć się ich z ogrodu, to czas na konkretne wskazówki, jak to zrobić. Podajemy kilka sposobów. Wykorzystaj je, bo naprawdę działają!

Rośliny odstraszające kleszcze

Naturalny zapach wybranych roślin jest znienawidzony przez kleszcze. Mowa na przykład o takich gatunkach, jak: wrotycz pospolita, lawenda i kocimiętka (odstraszają też komary), czeremcha, tatarak, chryzantema dalmatyńska i pomidory.

Zwierzęta odstraszające kleszcze

Kleszcze odstraszają także niektóre zwierzęta. Wymienić możemy tutaj między innymi ryjówki oraz perliczki, które żywią się kleszczami i są w stanie zlikwidować je niemal w stu procentach.

Preparaty i opryski

Poza roślinami i zwierzętami można też wykonać opryski z mięty, tymianku, rozmarynu, melisy, goździków, cynamonu, eukaliptusa, geranium czy trawy cytrynowej. Zapachy te skutecznie odstraszają kleszcze. Jeśli zaś chodzi o środki chemiczne, to stosuj je ostrożnie, bo nie pozostają obojętne na wszystko wokół. Równie świetnie sprawdzą się naturalne preparaty: https://www.target.com.pl/produkty/target-na-kleszcze, które są bezpieczne dla ludzi i dla środowiska. Zabijają one zaś dorosłe osobniki kleszczy, larwy oraz jaja. Najlepiej aplikować je wczesnym rankiem lub wieczorem.

Odpowiednia pielęgnacja ogrodu

Na koniec jeszcze kilka słów o samej pielęgnacji i projektowaniu nasadzeń w ogrodzie. Chodzi głównie o to, by dbać o utrzymanie nisko skoszonego trawnika. Kleszcze lubią wysokie trawy, więc jeśli Twoja będzie niska, ograniczyć tym samym ryzyko bytowania tych nieprzyjemnych pajęczaków w ogrodzie. Do tego unikaj gęstych nasadzeń paproci w wilgotnych i zacienionych zakątkach na rzecz większej ekspozycji słonecznej. Oczywiście też regularnie usuwaj wszelkie chwasty.

Wykorzystaj nasze wskazówki i nie pozwól kleszczom zagnieździć się w swoim ogrodzie! Więcej porad, ale i naturalnych produktów, dzięki którym ogród będzie piękny i okazały, a wszystkie rośliny zdrowe, znajdziesz na portalu Target. Sięgnij po wiedzę ekspertów, bo oni doskonale wiedzą, jak ważny jest naturalnie zadbany ogród, bez degradowania ziemi, wody i powietrza. Przekonaj się!

Fot.: Erik Karits/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Taras drewniany zadaszony krok po kroku
Taras drewniany zadaszony krok po kroku
Wybudowanie drewnianego dachu nad tarasem wymaga przemyślenia kilku spraw. Tym razem podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, na co się przygotować, aby wybrać najlepszy i najbardziej reprezentatywny.
Pompa ciepła — zalety, działanie i zastosowanie
Pompa ciepła — zalety, działanie i zastosowanie
Myślisz nad montażem pompy ciepła w domu? Poznaj jej zalety, działanie oraz zastosowanie.
Zasady wyboru donic do roślin
Zasady wyboru donic do roślin
Podpowiadamy, jak wybrać najlepszą doniczkę dla swojej rośliny.
Ostatnie wpisy