Jakie dekoracje wybrać do domu z ogrodem?

Jakie dekoracje wybrać do domu z ogrodem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ozdoby zewnętrzne

Niezależnie od tego, czy wybrane przez Ciebie dekoracje mają się znaleźć na ścianach domu, czy stanąć w ogrodzie, musisz pamiętać, że będąc na zewnątrz, są narażone na działanie czynników atmosferycznych takich jak wiatr, deszcz, śnieg czy upalne słońce. Z tego powodu warto w pierwszej kolejności zadbać o jakość wybieranych dodatków – powinny być wykonane z trwałych materiałów, drewno musi być odpowiednio impregnowane, a farby odporne na blaknięcie w intensywnym świetle. Dobrym pomysłem może być używanie żeliwnych elementów, takich jak numery i wsporniki, które znajdziesz na przykład tutaj: https://kraina-dekoracji.pl/kategorie/dekoracje-do-domu/. Pamiętaj również, że najlepsze wrażenie robią ozdoby wzajemnie do siebie dopasowane, dlatego dobrze zastanów się, w jakim stylu chcesz utrzymać dom i jego otoczenie.

Ozdoby do ogrodu

Pomysłów na dekoracje ogrodowe jest mnóstwo – od zegara słonecznego i rzeźb, przez elegancko wykończony deszczomierz, domek i poidełko dla ptaków, aż po ciekawie zaaranżowaną skrzynkę pocztową i zlew ogrodowy. Elementy wystroju w ogrodzie mogą być zarówno funkcjonalne, jak i służyć wyłącznie celom aranżacyjnym. Projektując otwartą przestrzeń pamiętaj, by uwzględnić odpowiednią ilość ścieżek i zapewnić sobie dostęp do używanych ozdób. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ nie będziesz deptać swoich grządek i trawnika, na przykład przy czyszczeniu dekoracji. Elementy wystroju ogrodowego wybieraj raczej w stonowanych kolorach, dobrze dopasowanych do naturalnych barw występujących wśród roślin.

Zadbaj o miejsce na odpoczynek

Doskonałym miejscem na umieszczenie kilku ozdób będzie cichy zakątek, w którym zamierzasz odpoczywać. To może być miejsce na grilla z przyjaciółmi, popołudniową kawę lub poranek z książką. Możesz tu umieścić żeliwne, ogrodowe meble, które ozdobią Twoja przestrzeń. Takie dekoracje na zamówienie możesz znaleźć na przykład tutaj: https://kraina-dekoracji.pl/kategorie/dekoracje-do-ogrodu/. Altana, stolik z krzesłami lub nawet ławeczka ustawiona pod drzewem będzie również doskonałą okolicą do umieszczenia kilku ozdób nadających klimatu i uroku Twojemu ogrodowi – metalowych owadów, eleganckich ogrodzeń do rabatek albo wiszących karmników.

Zdjęcie główne: pexels.com/ArtHouse Studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak sprawdzić prawny stan nieruchomości bez wychodzenia z domu?
Jak sprawdzić prawny stan nieruchomości bez wychodzenia z domu?
Poznaj łatwe i szybkie metody na sprawdzenie statusu prawego nieruchomości bez konieczności wychodzenia z domu. Dowiedz się więcej o bezpiecznym inwestowaniu w nieruchomości.
Jakie funkcje pełni księga wieczysta?
Jakie funkcje pełni księga wieczysta?
Księga wieczysta to dokument przechowywany przez sąd rejestrowy. Co obejmuje i do czego się odnosi? Sprawdźmy!
Odkrywając sekrety ekologicznego budownictwa: Praktyczne wskazówki dla właścicieli domów i ogrodów
Odkrywając sekrety ekologicznego budownictwa: Praktyczne wskazówki dla właścicieli domów i ogrodów
Poznaj praktyczne porady dotyczące ekologicznego budownictwa i dowiedz się, jak jego zasady z powodzeniem stosować w swoim domu i ogrodzie.
Ostatnie wpisy