Jak przygotować drewniane meble na zimę?

Jak przygotować drewniane meble na zimę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą warto zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które znajdują się na zewnątrz. Nie zawsze mamy gdzie schować meble, zwłaszcza te bardzo duże. Warto zatem dowiedzieć się, jak zadbać o to, aby niskie temperatury oraz warstwa śniegu, która może na nich zalegać, nie zmieniły wyglądu oraz funkcjonalności naszego zestawu wypoczynkowego. Oto, jak odpowiednio zaopiekować się drewnianymi ławeczkami, stolikami czy krzesłami zimą!

Meble drewniane zimą – jak należy je zabezpieczyć?

Każdemu zależy na tym, aby drewniane meble, które znajdują się na zewnątrz, były odpowiednio zabezpieczone, zwłaszcza w okresie, kiedy temperatura jest bardzo niska, a wilgotność powietrza duża.

Warto na wstępie wspomnieć, że drewno ma to do siebie, że chłonie wodę niemal jak gąbka. To z kolei sprawia, że może gnić, a co za tym idzie psuć się i rozklejać, nawet jeśli zainwestowałeś w porządne produkty. Dlatego trzeba zabezpieczyć je szczególnie przed śniegiem i deszczem. Z pewnością należy dokładnie oczyścić wszystkie elementy. Wybierz do tego ostrą szczotę z długą rączką, którą dotrzesz w każdy zakamarek. Dzięki temu pozbędziesz się również kurzu i różnego rodzaju pyłów.

Tak przygotowane meble wymagać będą pokrycia ich warstwą impregnatu, która uniemożliwi przenikanie wilgoci do struktury drewna. Możesz także zadbać o dobór odpowiedniego lakieru. Warto jednak wiedzieć, że przyciemni on kolor drewna i sprawi, że będzie cieplejsze w odbiorze. Do tego meble staną się gładkie w dotyku. 

Takie zabezpieczenie sprawi, że będą one odporne na wilgoć. Co jednak z ciężkim śniegiem, który może zalegać na powierzchni mebli? Wówczas wystarczy nakryć je grubą folią, która dodatkowo na obrzeżach została wzbogacona o obciążenia, które uniemożliwiają zsunięcie się jej z zakrytych elementów. Należy zaznaczyć, że wszystko, co znajduje się pod folią, będzie chronione przed wilgocią. Oczywiście musi być ona szczelna, dlatego warto skontrolować, czy nie ma na jej powierzchni dziur czy przetarć.

Czy warto zainwestować w drewniane meble do ogrodu?

Drewno to delikatny materiał, który wymaga dbałości pod względem zabezpieczania go przed wilgocią, promieniami słonecznymi i niskimi temperaturami. Warto jednak wspomnieć, że prezentuje się tak atrakcyjnie, że mimo wszystko jest jednym z najchętniej wybieranych surowców na taras czy do ogrodu. Wiele osób decyduje się na przechowywanie takiego zestawu wypoczynkowego w garażu czy specjalnej komórce, aby nie zniszczył się on jesienią i zimą. 

Warto także wspomnieć, że ten materiał jest wdzięczny pod względem aranżacyjnym. Można wówczas wzbogacić meble o stylowe tekstylia, które znacząco wpływają na komfort użytkowania. Do tego świetnie się prezentują i pozwalają nadać ogrodowi wyjątkowego stylu i niepowtarzalnego charakteru.

Zdj. głowne: Peng Chen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w mieszkania od dewelopera? Porównanie z rynkiem wtórnym
Czy warto inwestować w mieszkania od dewelopera? Porównanie z rynkiem wtórnym
Rozważasz zakup mieszkania od dewelopera? Poznaj zalety i wady tego rozwiązania wobec rynku wtórnego. Analiza oparta na rzetelnych danych, która pomoże Ci podjąć właściwą decyzję.
Tworzenie przytulnej atmosfery na tarasie: praktyczne porady i inspiracje
Tworzenie przytulnej atmosfery na tarasie: praktyczne porady i inspiracje
Odkryj tajemnice stworzenia przytulnej atmosfery na tarasie. Praktyczne porady i inspiracje, które sprawią, że Twoja przestrzeń na świeżym powietrzu stanie się ulubionym miejscem w domu.
Jak zapewnić roślinom odpowiednie składniki mineralne?
Jak zapewnić roślinom odpowiednie składniki mineralne?
Przeczytaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nawożeniu roślin ozdobnych i uprawnych. Piszemy też o zastosowaniu do nich odpowiedniego podłoża.
Tagi
Ostatnie wpisy