Jak zamontować ogrodowy prysznic?

Jak zamontować ogrodowy prysznic?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Prysznic ogrodowy to luksus, na który może sobie pozwolić każdy, kto ma nieco wolnej przestrzeni. Jego montaż nie jest trudny. Wystarczy kilka części i nieco majsterkowania, by cieszyć się chłodną kąpielą w letnie dni. Dzięki kilku poradom w szybki sposób postawisz prysznic w swoim ogrodzie.

Drenaż

Jeśli chcesz zainstalować odpływ, który łączy się z systemem kanalizacyjnym w Twoim domu, musisz wykonać tę pracę przed zbudowaniem brodzika, a podstawa będzie musiała mieć filtr siatkowy i być odpowiednio nachylona, ​​aby kierować wodę do odpływu. W takim przypadku najlepiej zbudować podstawę z betonu, który jest łatwy do formowania i wytrzymuje długo na zewnątrz. 

drenaż pod prysznic ogrodowy
Photo by: Citizen of the Planet/Education Images/Universal Images Group via Getty Images

Brodzik

Jeśli nie umieścisz prysznica na płaskiej, dobrze odprowadzającej wodę ziemi (najlepiej pokrytej trawą) lub na tarasie, musisz zbudować brodzik, ponieważ stabilna, płaska podstawa jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygodnego korzystania z prysznica.

Wykonaj podstawę z betonu lub innego nieporowatego materiału, jeśli prysznic ma odpływ. Jeśli nie, są dwie opcje, które pozwalają wodzie wsiąkać w ziemię: kostka cementowa i deski drewniane lub kompozytowe. 

>> Zobacz też: Strefa cienia. Pergole i maszty przeciwsłoneczne

Kabina

Jeśli masz zamiar wyposażyć swój prysznic w kabinę lub parawan, nadszedł już czas, aby go zbudować – szczególnie tylną ścianę, aby można było zamontować słuchawkę prysznicową i zawór. Zbuduj ją z drewna, sztywnego winylu lub innego materiału wystarczająco mocnego, aby podtrzymać głowicę prysznicową i urządzenie grzewcze. Jeśli umieszczasz prysznic zewnętrzny przed ogrodzeniem lub obok domu, możesz zamontować zawór i słuchawkę prysznicową na bocznicy, istniejącym słupku lub listwie ogrodzeniowej.

Konstrukcja obudowy to kolejna okazja, by wykazać się kreatywnością. Może to być budka drewniana (najlepiej wykończona od wewnątrz wodoodporną uszczelką odporną na pleśń), kunsztowna budka z bocznicą na zewnątrz i płytkami od wewnątrz lub zwykła barierka wykonana z bambusu. Drzwi lub zasłona prysznicowa są opcjonalne, ale to dobry pomysł, jeśli chcesz mieć pełną prywatność i ochronę przed zimnym powietrzem.

Głowica i zawór

Ta część pracy jest łatwa, jeśli używasz wolnostojącego prysznica, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to postawić go na ziemi w miejscu, w którym chcesz. Jeśli nie planujesz go przesuwać, powinieneś go ustabilizować. Wbij w ziemię metalowy słupek lub pręt zbrojeniowy za pomocą młota i przymocuj do niego pion prysznicowy opaskami kablowymi.

Podczas montażu zewnętrznego zaworu prysznicowego i słuchawki prysznicowej, przymocuj zawór, pion i słuchawkę prysznicową do tylnej ściany za pomocą miedzianych zacisków rurowych. Jeśli chcesz, aby pion był ukryty, zamontuj go na odwrotnej stronie ściany, po czym wywierć otwory na zawór i ramię prysznica.

Podłącz wodę

Instalując prysznic wolnostojący z wlotem węża, wystarczy przykręcić wąż ogrodowy do kranu i drugi koniec do prysznica. Odkręć wodę przy kranie i pozostaw ją włączoną, aby móc kontrolować przepływ wody ze słuchawki. Jeśli korzystasz z prysznica słonecznego, zbiornik grzewczy musi się napełnić i pozostawać w pełnym słońcu przez kilka godzin, zanim woda będzie wystarczająco gorąca do wzięcia kąpieli.

Jeśli w pobliżu zainstalujesz bezzbiornikowy podgrzewacz wody, aby zasilać prysznic, podłącz wyjścia podgrzewacza wody do wlotów zaworu prysznica za pomocą rurki PEX. Przykręć lub przylutuj odpowiednie złącza PEX, takie jak przejściówki z gwintem żeńskim, do wylotów i wlotów. Przytnij rurkę PEX na odpowiednią długość za pomocą obcinaka do rur, wepchnij końce na złącza i ściśnij za pomocą zaciskarki. Wlot bezzbiornikowego podgrzewacza wody jest zwykle gwintem rurowym męskim lub żeńskim i wąż ogrodowy można do niego podłączyć za pomocą adaptera do rury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Michał 22.04.2021

    Świetna sprawa taki prysznic w ogrodzie, polecam!!!! dzieciaki mają też mają fun 😉

Rekomendowane
Walec do trawy. Zrób to sam
Walec do trawy. Zrób to sam
Walec do trawy to uniwersalne narzędzie, które pomaga dbać o trawnik. W zależności od rodzaju może napowietrzać glebę lub wyrównywać ubytki. Nie musisz jednak wydawać na niego fortuny – zrób go sam!
Jak wybrać idealny czyścik do paneli zapewniający ekologiczne sprzątanie?
Jak wybrać idealny czyścik do paneli zapewniający ekologiczne sprzątanie?
Podejmij świadome decyzje dotyczące sprzątania - dowiedz się, jak wybrać eko-friendly czyścik do paneli i ciesz się czystością bez szkodzenia środowiska.
Wyposażenie do sypialni: wskazówki dotyczące wyboru konsoli i toaletek
Wyposażenie do sypialni: wskazówki dotyczące wyboru konsoli i toaletek
Odkryj praktyczne porady i triki, którymi możesz się kierować przy wyborze idealnego wyposażenia do sypialni. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak wybierać konsole i toaletki do sypialni, aby tworzyć przestrzeń, która jest równocześnie funkcjonalna i stylowa.
Ostatnie wpisy