Jakie środki czystości powinny być w biurze?

Jakie środki czystości powinny być w biurze?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Biuro to miejsce, w którym kontakt ze sobą ma wiele osób. Taka sytuacja zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, dlatego bardzo ważne jest ścisłe trzymanie się zasad higieny i bezpieczeństwa pracy oraz dbanie o obecność podstawowych środków czystości, które będą bez przerwy dostępne dla pracowników. 

Mydło do rąk

Podstawowywm sposobem dbania o higienę jest często mycie rąk – w szczególności po każdym skorzystaniu z toalety czy przed jedzeniem. Warto jednak podkreślić, że mycie rąk zimną lub letnią wodą może być niewystarczające. Konieczne jest używanie w tym celu mydła oraz ciepłej, bieżącej wody. Taka regularna praktyka może znacząco obniżyć ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Jako pracodawca, powinieneś zapewnić swoim pracownikom możliwość skorzystania z tych udogodnień. Mydło i zlew z bieżącą wodą powinny znajdować się w łazienkach, ale również innych miejscach, na przykład pokoju socjalnym, kuchni, przy barku kawowym.

Środki do dezynfekcji rąk

W czasach pandemii spopularyzowane zostały środki dezynfekujące do rąk. W biurze powinny być dostępne dozowniki, w których znajdzie się płyn do dezynfekcji skóry lub chusteczki nawilżane alkoholem. Mogą one okazać się przydatne podczas pracy, kiedy pracownik przez kilka godzin obsługuje urządzenia elektroniczne lub rozmawia z klientami. Chusteczki z alkoholem są szybkim i skutecznym sposobem zdezynfekowania rąk, ale również powierzchni mających kontakt z innymi osobami – na przykład blatu biurka czy klawiatury komputera. W dodatku, alkohol i inne środki dezynfekcyjne usuwają również takie drobnoustroje i zanieczyszczenia, z którymi woda i mydło nie są w stanie sobie poradzić.

Środki do czyszczenia powierzchni

Oczywiście, w biurze powinny znaleźć się specjalne środki chemiczne dedykowane czyszczeniu powierzchni. Na stronie: https://www.higiena.net.pl/ znajdziesz pełną ofertę tego typu detergentów, zarówno płynów do mycia okien, środków do mycia podłóg, jak i preparatów do usuwania kurzu czy nawet specjalistycznych produktów przeznaczonych do czyszczenia urządzeń elektronicznych. Konieczny jest również zakup detergentów do czyszczenia łazienki, w tym przede wszystkim toalety. Takie preparaty są niezbędne do utrzymania wymaganego poziomu czystości w pomieszczeniach i usuwania zanieczyszczeń, które wpływają nie tylko na higienę, ale również estetykę miejsca pracy.

Ręczniki papierowe

Do podstawowych środków czystości należą również papier toaletowy czy ręczniki papierowe. Wiele firm zdecydowało się na zainstalowanie suszarek do rąk zamiast uzupełniania zapasów ręczników papierowych. Takie rozwiązanie może wydawać się bardziej ekonomiczne, ale nie jest wcale lepsze. Suszarki do rak są siedliskiem bakterii i każdorazowe użycie takiej maszyny „rozsiewa” drobnoustroje po pomieszczeniu. Z tego powodu znacznie bezpieczniejszym i bardziej higienicznych sposobem na osuszenie rąk jest używanie ręczników papierowych.

Fot.: Kate Trifo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie lampy do uprawy roślin?
Jakie lampy do uprawy roślin?
Uprawa roślin może przynieść wiele satysfakcji i radości. Rośliny pozwalają nam cieszyć się pięknem natury nawet w najbardziej zatłoczonych miastach. Jednym z najważniejszych elementów, który pozwala na rozwój roślin, są odpowiednie lampy. Sprawdź, jakie są rodzaje lamp do uprawy roślin, które pozwolą na ich zdrowy i szybki wzrost w warunkach domowych.
Jak przechowywać akcesoria tarasowe i balkonowe na dworze?
Jak przechowywać akcesoria tarasowe i balkonowe na dworze?
Jak chronić akcesoria na balkon i taras? Mamy na to odpowiedź!
Tworzenie przytulnej atmosfery na tarasie: praktyczne porady i inspiracje
Tworzenie przytulnej atmosfery na tarasie: praktyczne porady i inspiracje
Odkryj tajemnice stworzenia przytulnej atmosfery na tarasie. Praktyczne porady i inspiracje, które sprawią, że Twoja przestrzeń na świeżym powietrzu stanie się ulubionym miejscem w domu.
Ostatnie wpisy