Jak należy wyposażyć namiot uprawowy typu growbox?

Jak należy wyposażyć namiot uprawowy typu growbox?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda osoba hodująca obok domu warzywa, zioła albo kwiaty ozdobne powinna koniecznie rozważyć zakup growboxa. To nic innego jak specjalny namiot zapewniający roślinom perfekcyjne warunki do stabilnego rozwoju. Po rozłożeniu takiej konstrukcji trzeba ją oczywiście wyposażyć w odpowiednie systemy i akcesoria. Wszelkie niezbędne rzeczy znajdziemy w profesjonalnym sklepie internetowym maxgrowshop.pl.

Postaw na wydajne oświetlenie i wentylacje

Wybierając growbox, zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, aby był wystarczająco odporny na uszkodzenia mechaniczne i maksymalnie szczelny. Przez jego ścianki nawet w minimalnym stopniu nie mogą przenikać promienie słoneczne, gdyż stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla procesu wzrastania roślin. Pożądany materiał wykonania to stosunkowo gruba folia antyrefleksyjna z pasywnymi wlotami powietrza (rozmieszczonymi równomiernie i zabezpieczonymi siateczką). Istotnym aspektem jest również rozmiar obiektu, który musi być dostosowany do rozpiętości upraw. Wysokiej jakości namioty uznanych producentów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. wspomniany już sklep maxgrowshop.pl. Jeśli chodzi o wewnętrzne wyposażenie, to w pierwszej kolejności warto zamontować sztuczne oświetlenie w postaci żarówek typu MH (metalohalogenkowych), lamp HPS (sodowych) albo paneli LED. Emitowane przez nie światło przyspiesza kwitnienie i jednocześnie pomaga utrzymać plony w idealnym stanie zdrowotno-wizualnym. W growboxie nie obejdzie się ponadto bez wentylacji odpowiedzialnej za stałą cyrkulację powietrza, czyli nośnika tlenu i dwutlenku węgla. Najlepiej postawić na dwa wentylatory – kanałowy i oscylacyjny, podłączone do filtra węglowego za pomocą dedykowanych przewodów. Powyższe elementy kupimy oczywiście w maxgrowshop.pl.

Nie zapomnij o nowoczesnych przyrządach

W namiocie uprawowym kluczową rolę odgrywa ścisła regulacja parametrów środowiskowych, dlatego trzeba w nim bezwzględnie zainstalować higrometr i termometr – ten pierwszy sprzęt służy do kontrolowania poziomu wilgotności, natomiast drugi do weryfikowania temperatury powietrza. Wyjątkowo funkcjonalne modele oferuje nieoceniony maxgrowshop.pl. Oto pozostałe wymagane składniki wyposażenia:

  • nagrzewnica rurowa,
  • nawilżacz powietrza z precyzyjnym sterownikiem,
  • system hydroponiczny do nawadniania roślin (ewentualnie tradycyjny system kropelkowy),
  • doniczki z podstawkami,
  • nawozy bogate w substancje odżywcze,
  • haczyki i linki do podwieszania akcesoriów.

Dodajmy, że w sklepie maxgrowshop.pl. są też łatwo dostępne gotowe zestawy growbox skomponowane z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb klientów. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność czasu.

Fot.: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik, jak wybrać idealny zlew kuchenny dla twojego domu
Poradnik, jak wybrać idealny zlew kuchenny dla twojego domu
Odkryj nasze porady na temat wyboru idealnego zlewu kuchennego dostosowanego do potrzeb twojego domu. Dowiedz się, jakie parametry brane są pod uwagę i jakie są dostępne opcje.
Jak wybrać odpowiednią stolarkę otworową dla twojego domu? Poradnik krok po kroku z uwzględnieniem montażu
Jak wybrać odpowiednią stolarkę otworową dla twojego domu? Poradnik krok po kroku z uwzględnieniem montażu
Sprawdź nasz praktyczny poradnik dotyczący wyboru stolarki otworowej. Dowiedz się więcej o różnych typach stolarki otworowej i dowiedz się, jak dobrze zrozumieć, który typ stolarki otworowej najbardziej odpowiada profilowi i wymaganiom Twojego domu.
Jak osłonić taras przed wiatrem i słońcem?
Jak osłonić taras przed wiatrem i słońcem?
Jeśli chcesz cieszyć się czasem spędzonym na tarasie, bez względu na warunki pogodowe, osłoń go w odpowiedni sposób. Zobacz, jak najlepiej to zrobić.
Ostatnie wpisy