Jak należy wyposażyć namiot uprawowy typu growbox?

Jak należy wyposażyć namiot uprawowy typu growbox?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każda osoba hodująca obok domu warzywa, zioła albo kwiaty ozdobne powinna koniecznie rozważyć zakup growboxa. To nic innego jak specjalny namiot zapewniający roślinom perfekcyjne warunki do stabilnego rozwoju. Po rozłożeniu takiej konstrukcji trzeba ją oczywiście wyposażyć w odpowiednie systemy i akcesoria. Wszelkie niezbędne rzeczy znajdziemy w profesjonalnym sklepie internetowym maxgrowshop.pl.

Postaw na wydajne oświetlenie i wentylacje

Wybierając growbox, zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, aby był wystarczająco odporny na uszkodzenia mechaniczne i maksymalnie szczelny. Przez jego ścianki nawet w minimalnym stopniu nie mogą przenikać promienie słoneczne, gdyż stanowią one bezpośrednie zagrożenie dla procesu wzrastania roślin. Pożądany materiał wykonania to stosunkowo gruba folia antyrefleksyjna z pasywnymi wlotami powietrza (rozmieszczonymi równomiernie i zabezpieczonymi siateczką). Istotnym aspektem jest również rozmiar obiektu, który musi być dostosowany do rozpiętości upraw. Wysokiej jakości namioty uznanych producentów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. wspomniany już sklep maxgrowshop.pl. Jeśli chodzi o wewnętrzne wyposażenie, to w pierwszej kolejności warto zamontować sztuczne oświetlenie w postaci żarówek typu MH (metalohalogenkowych), lamp HPS (sodowych) albo paneli LED. Emitowane przez nie światło przyspiesza kwitnienie i jednocześnie pomaga utrzymać plony w idealnym stanie zdrowotno-wizualnym. W growboxie nie obejdzie się ponadto bez wentylacji odpowiedzialnej za stałą cyrkulację powietrza, czyli nośnika tlenu i dwutlenku węgla. Najlepiej postawić na dwa wentylatory – kanałowy i oscylacyjny, podłączone do filtra węglowego za pomocą dedykowanych przewodów. Powyższe elementy kupimy oczywiście w maxgrowshop.pl.

Nie zapomnij o nowoczesnych przyrządach

W namiocie uprawowym kluczową rolę odgrywa ścisła regulacja parametrów środowiskowych, dlatego trzeba w nim bezwzględnie zainstalować higrometr i termometr – ten pierwszy sprzęt służy do kontrolowania poziomu wilgotności, natomiast drugi do weryfikowania temperatury powietrza. Wyjątkowo funkcjonalne modele oferuje nieoceniony maxgrowshop.pl. Oto pozostałe wymagane składniki wyposażenia:

  • nagrzewnica rurowa,
  • nawilżacz powietrza z precyzyjnym sterownikiem,
  • system hydroponiczny do nawadniania roślin (ewentualnie tradycyjny system kropelkowy),
  • doniczki z podstawkami,
  • nawozy bogate w substancje odżywcze,
  • haczyki i linki do podwieszania akcesoriów.

Dodajmy, że w sklepie maxgrowshop.pl. są też łatwo dostępne gotowe zestawy growbox skomponowane z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb klientów. To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie oszczędność czasu.

Fot.: Markus Spiske/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampiony Ogrodowe – Delektuj się romantycznym nastrojem w Twoim ogrodzie!
Lampiony Ogrodowe – Delektuj się romantycznym nastrojem w Twoim ogrodzie!
Lampiony ogrodowe to nie tylko źródło światła, ale również sposób na stworzenie wyjątkowego klimatu w Twoim ogrodzie.
Ogród dla leniwych. 5 trików na niewymagający ogród
Ogród dla leniwych. 5 trików na niewymagający ogród
Brakuje Ci czasu na pielęgnowanie ogrodu? Nie lubisz spędzać w nim czasu, a mimo to chcesz, żeby dobrze wyglądał i był zadbany? Sprawdź nasze 5 trików na ogród dla leniwych!
Jak wybrać idealne środki do prania: przewodnik po różnych typach detergentów?
Jak wybrać idealne środki do prania: przewodnik po różnych typach detergentów?
Zobacz jak ocenić, który detergent do prania będzie najodpowiedniejszy dla Twojego domu. Dowiedz się więcej o różnicach między typami środków do prania i wybierz najbardziej efektywny.
Ostatnie wpisy