5 praktycznych ozdób ogrodowych

5 praktycznych ozdób ogrodowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Póki trwa zima, ogrody jeszcze śpią, a liczne ozdoby czekają w garażach i na strychach, by na wiosnę na nowo dekorować przestrzeń przed domem. Zimowe miesiące wegetacji ogrodu to świetny moment na zaplanowanie dekoracji i nowych aranżacji w ogrodzie, tak, by w pierwszym możliwym momencie móc zacząć pracę nad przywróceniem mu świetności. Oto 5 ciekawych, a przy okazji praktycznych ozdób do ogrodu. 

Rzeźby i figury ogrodowe – domki dla owadów  

Chociaż era krasnali ogrodowych i plastikowych kaczek już się skończyła, figurki do ogrodu to nadal dość popularna forma ozdoby. Obecnie na topie są wizerunki wróżek, które można ustawić wśród kwitnących kwiatów lub w większej grupie w okolicy drzewa czy krzewu. Wróżki mogą być białe lub kolorowe, popularne są także gliniane domki dla wróżek, które mogą pełnić dodatkową funkcję domków dla owadów. Takie ozdoby są bardzo pożyteczne, ponieważ pszczoły, trzmiele i inne pożyteczne żyjątka mogą w nich odpocząć i schronić się przed palącym latem słońcem. Figurki bez ukrytego domku dla owadów mogą także służyć do zakrywania nierówności w podłożu. 

Huśtawki ogrodowe i hamaki 

Relaks w ogrodzie to jeden z najprzyjemniejszych aspektów posiadania swojego kawałka ziemi przy domu. Nic tak nie odpręża i nie pomaga uspokoić myśli, jak beztroskie kołysanie się w hamaku lub na huśtawce. Modne ostatnimi czasy makramowe huśtawki oraz hamaki będą wspaniałą ozdobą tarasu lub przestrzeni między drzewami. Takie ozdoby kupisz w sklepie internetowym https://www.sternhoff.pl/pl/73-ogrod. Drewniana konstrukcja może wyglądać przepięknie opleciona pędami róży lub ozdobnego groszku. 

Nowoczesne kwietniki  

Jeśli chodzi o ozdobę tarasu, doskonałym sposobem na urozmaicenie jego wyglądu będzie ustawienie na nim kwietników. Nawet zwykłe kwietniki do domu mogą być przez wiosnę i lato dekoracją zewnętrzną, a dopiero na jesień, kiedy temperatury spadają, rośliny możesz wstawić z powrotem do wewnątrz. Dzięki ustawieniu na kwietnikach rośliny mają dostęp do większej ilości światła, dzięki czemu rosną szybciej i lepiej się wybarwiają. Po lecie na tarasie rośliny będą piękne przez całą zimę. 

Rabaty z kwiatów miododajnych  

Naturalny look w ogrodzie jest coraz bardziej pożądany i modny. Wiele osób decyduje się na wysianie łąki kwietnej, ale jeśli nie odpowiada Ci aż tak dziki charakter ogrodu, możesz posiać w rabatach kwiaty miododajne. Wyglądają one pięknie, są kolorowe i przyciągają wiele pożytecznych owadów, które ożywią ogród, a przy okazji będą się w nim pożywiać i rozmnażać.  

Budki lęgowe i karmnik dla ptaków  

Kolejną użyteczną dla natury ozdobą w ogrodzie może być budka lęgowa dla ptaków i karmnik dla ptaków. Latem w budkach samice ptaków będą znosić jaja i wychowywać młode, z kolei w czasie zimy do karmnika chętnie przylecą rozmaite gatunki ptaków zimujących w Polsce. Te elementy mogą wyglądać ślicznie, a do tego wspierać naturę i służyć Twojej rozrywce, ponieważ obserwacja ptaków jest bardzo zajmująca. Poza karmnikiem i budkę możesz latem ustawić też w ogrodzie ozdobną misę z wodą, w której ptaki będą mogły napić się podczas upału i umyć piórka. 

Aranżacja ogrodu mocno wpływa na jego wygląd i jakość czasu w nim spędzonego. Ozdobiony i urozmaicony różnymi atrakcjami ogród będzie wspaniałym miejscem dla całej rodziny. 

Zdj. główne: Karolina Kołodziejczak/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?
Jak pozbyć się kleszczy z ogrodu?
Kleszcze nie występują wyłącznie w lasach, roślinnych gąszczach i wysokich skupiskach traw. Coraz częściej spotykamy je również w miastach, w tym także w… naszych ogrodach.
Jak dobrze dopasować krzesło do swojej toaletki?
Jak dobrze dopasować krzesło do swojej toaletki?
Wybierając idealne krzesło do swojej toaletki, istotne jest uwzględnienie kilku kluczowych czynników. Dowiedz się, jak znaleźć odpowiedni model, który będzie komfortowy i estetycznie komponował się z Twoim wnętrzem.
Jak znaleźć idealne biuro do wynajęcia dla swojej firmy
Jak znaleźć idealne biuro do wynajęcia dla swojej firmy
Znalezienie idealnego biura do wynajęcia to kluczowy krok dla rozwoju firmy. Pamiętaj o dokładnym określeniu swoich potrzeb i celów biznesowych.
Ostatnie wpisy