Czego nie może zabraknąć w ogrodzie?

Abc ogrodnika
Czego nie może zabraknąć w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ogród powinien być nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Warto więc wyposażyć go w taki sprzęty i akcesoria, dzięki którym dbanie o niego będzie dziecinnie proste, a spędzanie w nim czasu niezwykle przyjemne i komfortowe. Czego nie może zabraknąć w ogrodzie? Dowiedz się z tego artykułu!

Trawnik w ogrodzie

Absolutną podstawą, jeśli chodzi o aranżację ogrodów, jest trawnik. Jest to swoista baza i fundament. Jak więc wybrać trawnik, aby zawsze prezentował się pięknie?

Najlepszym wyborem będą różnego rodzaju trawy dekoracyjne. Pamiętaj przy tym, że w polskim klimacie niezbyt dobrze radzą sobie trawy jednorodne, dlatego też lepiej będzie postawić na mieszanki. Odpowiednio dobrane pod względem proporcji, mogą się od siebie różnić szybkością regeneracji oraz wytrzymałością na suszę, deptanie i silne nasłonecznienie. Najpopularniejsze gatunki traw wykorzystywanych w takich dekoracyjnych mieszankach to: Kostrzewa czerwona kępowa, Wiechlina łąkowa, Życica trwała oraz Mietlica pospolita. 

Aby mieć pewność, że Twój trawnik będzie zawsze prezentował się świetnie, a dbanie o niego będzie proste, możesz też zdecydować się na tak zwane obrzeża trawnikowe. Na rynku znajdziesz różnego rodzaju obrzeża, między innymi: betonowe, drewniane, plastikowe, metalowe oraz granitowe. 

Rośliny ogrodowe

Aby ogród prezentował się pięknie, koniecznie musisz zadbać o roślinność — bez niej każdy ogród będzie wykładał nudno i przykro. Jednak jakie rośliny warto wybrać do ogrodu?

To, jakie rośliny pojawią się w Twoim ogrodzie, powinno zależeć między innymi od Twoich osobistych preferencji oraz od warunków, które panują na Twojej działce. Postaraj się jednak, aby wśród ogrodowej roślinności znalazły się małe i nieco większe drzewa, krzewy, byliny oraz kwiaty. Dzięki tak bogatej różnorodności możesz mieć pewność, że Twój ogród będzie prezentował się bajkowo.

Jeśli posiadasz również taras, to doskonałym rozwiązaniem będą też rośliny doniczkowe. Wybierz piękne donice ogrodowe duże i ciesz się otaczającą Cię z każdej strony roślinnością!

Zadbaj o posadzkę

Ważnym elementem każdego ogrodu jest także posadzka przed domem. Zadbaj o nią, jeśli nie chcesz, aby psuła estetykę Twojego pięknego ogrodu. Wybierz dobrej jakości materiały, które zarówno podkreślą charakter ogrodowej aranżacji, jak i będą pasowały do elewacji domu oraz do tarasu. Dzięki temu cała aranżacja będzie wyglądała spójnie i harmonijnie.

Zdjęcie główne: pixabay.com/Larisa-K

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grill party. Przyjęcie pod gołym niebem
Grill party. Przyjęcie pod gołym niebem
raz z pierwszymi promieniami słońca chętniej przenosimy się do ogrodu i spożywamy posiłki na zewnątrz. Najlepszym połączeniem tych czynności jest wspólne grillowanie. Co zrobić, by impreza wypaliła?
Jak wybrać idealny fotel do relaksu – przewodnik po stylach i funkcjach
Jak wybrać idealny fotel do relaksu – przewodnik po stylach i funkcjach
Poznaj praktyczne porady na temat wyboru doskonałego fotela do relaksacji. Dowiedz się więcej o różnych stylach i funkcjach, które pomogą Ci zdecydować, który jest najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb.
Domowe chipsy z bakłażana
Domowe chipsy z bakłażana
Domowe chipsy z bakłażana to prosta, szybka i zdrowa przekąska. Sprawdź, jak je przygotować!
Ostatnie wpisy