Jak i czym czyścić podjazd?

ArchitekturaInne
Jak i czym czyścić podjazd?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czysty i  zadbany podjazd to wizytówka eleganckiej posesji. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, w jaki sposób konserwować i czyścić podjazd wykonany z różnych materiałów. 

Jak utrzymać w czystości podjazd z kostki brukowej?

Kostka brukowa to wytrzymały materiał, który – przy odpowiedniej pielęgnacji – zapewni schludny wygląd nawierzchni przez długie lata. Należy pamiętać o tym, że kostka brukowa jest narażona na zabrudzenia spowodowane czynnikami atmosferycznymi czy wylanym olejem silnikowym. Plamy na kostce brukowej mogą powstać również z farby czy cementu. Na wpływ stanu podjazdu mają wpływ również wyrastające spomiędzy płytek mech, chwasty i trawy, a także, nanoszone na nawierzchnię za sprawą wiatru, kurz, pył i piasek. Dla zachowania drogi w czystości warto regularnie stosować ekologiczne płyny do mycia kostki brukowej, które są skuteczne w usuwaniu zabrudzeń, a przy tym łatwo biodegradowalne i bezpieczne dla środowiska. Preparaty można wykorzystać również do pielęgnacji chodników i fasad. Na stan kostki brukowej ma wpływ także rodzaj fabrycznego impregnowania. 

Jak dbać o podjazd z kruszywa?

Ciekawa aranżacja na podwórzu pozwoli podkreślić walory posesji, dlatego warto dostosować podjazd, ogrodzenie oraz przydomowy ogród do stylistyki budynku. Podjazd wykonany z kruszywa dobrze wtapia się w każde otoczenie i podkreśla urodę roślin. Ten typ nawierzchni wymaga regularnej pielęgnacji w postaci m.in.: wyrywania chwastów, wyrównywania grabiami powstałych kolein w podjeździe czy dosypywania brakującego żwiru. Zanieczyszczenia na podjeździe z kruszywa najłatwiej usunąć, delikatnie je wyrabiając lub usuwając miotłą czy ogrodową dmuchawą lub odkurzaczem.

Podjazd z kamieni polnych – pielęgnacja i konserwacja

Droga dojazdowa do posesji wykonana z kamieni polnych świetnie pasuje do naturalnego krajobrazu i bujnej roślinności. Kluczem do trwałości podjazdu jest jego właściwy montaż, a także zabezpieczenie go przed zabrudzeniami oraz kruszeniem się. Do ochrony nawierzchni należy stosować środki impregnujące, przeznaczone do pielęgnacji kamieni polnych, które zostały wyprodukowane na bazie żywic lub silikonów. Warto wypróbować preparaty czyszczące i impregnujące, które sprawiają, że na materiale nawierzchniowym powstaje  tzw. efekt mokrego kamienia. Warto regularnie czyścić podjazd, a w szczególności zapewnić mu odpowiedni wygląd, kiedy planujemy uroczystość rodzinną czy spodziewamy się wizyty gości. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Torsten Dettlaff

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Taras drewniany zadaszony krok po kroku
Taras drewniany zadaszony krok po kroku
Wybudowanie drewnianego dachu nad tarasem wymaga przemyślenia kilku spraw. Tym razem podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, na co się przygotować, aby wybrać najlepszy i najbardziej reprezentatywny.
Dlaczego warto inwestować w kampanie Google Merchant?
Dlaczego warto inwestować w kampanie Google Merchant?
Czym wyróżniają się kampanie Google Merchant? Czy warto w nie inwestować? Sprawdzamy!
Leżaki do naszego ogrodu – wyposażenie doskonałe dla odrobiny relaksu
Leżaki do naszego ogrodu – wyposażenie doskonałe dla odrobiny relaksu
Rozważasz zakup leżaków ogrodowych, ale nie wiesz od czego zacząć? Odkryj nasze wskazówki dotyczące wyboru idealnych leżaków pasujących do twojego ogrodu.
Ostatnie wpisy