Wiosna w dużym ogrodzie – jakie urządzenia mogą okazać się niezbędne?

Wiosna w dużym ogrodzie – jakie urządzenia mogą okazać się niezbędne?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czas powoli odgruzować swój ogród po zimowym odpoczynku. Wiosna już tuż, tuż. Musisz zabrać się między innymi za dokładnie oczyszczenie podwórka, przycięcie roślin, przygotowanie gleby, nawożenie i sadzenie. Podpowiadamy, jakie urządzenia ułatwią i przyspieszą pracę. Sprawdź!

Prace ogrodowe na wiosnę – czym musisz się zająć?

Wiosna to czas, kiedy prace w ogrodzie nabierają tempa i musisz przygotować przestrzeń na nadchodzący sezon. Zacznij przede wszystkim od sprzątania całego ogrodu po zimie – usuń gałęzie, liście, trawy oraz inne pozostałości. Przytnij żywopłot, drzewa i krzewy, pozbywając się suchych, chorych i uszkodzonych gałęzi.

Następnie przygotuj glebę do sadzenia i wysiewu nowych roślin. Przekop teren, napowietrz glebę i zastosuj nawozy organiczne. Przeprowadź wertykulację trawnika, aby usunąć filc z trawy oraz mech, a następnie zastosuj nawóz do trawy.

Ponadto sprawdź rośliny pod kątem szkodników i chorób, a jeśli zauważysz jakieś problemy, zastosuj odpowiednie środki ochrony. W tym okresie przeprowadź również podlewanie i nawożenie roślin. Zajmij się także planowaniem nowych nasadzeń. Na koniec nie zapomnij o konserwacji mebli ogrodowych oraz konserwacją sprzętu ogrodniczego.

Jakie urządzenia Ci się przydadzą – krótka ściąga

Wiesz już, jakie mniej więcej prace przed Tobą, to teraz czas odpowiedzieć na tytułowe pytanie. Oto lista niezbędnych urządzeń dla dużego ogrodu na wiosnę:

  • kosiarka do trawy – istnieją różne rodzaje kosiarek, takie jak elektryczne, spalinowe, akumulatorowe czy samojezdne. Dobierz ją do wielkości ogrodu, rodzaju terenu i osobistych preferencji Polecamy: kosiarki Husqvarna,
  • pilarka łańcuchowa – niezbędna do przycinania gałęzi, usuwania martwych drzew i innych prac związanych z drzewami. Najpopularniejsze są elektryczne i spalinowe pilarki łańcuchowe. Sprawdź: pilarki Husqvarna,
  • nożyce do żywopłotu – elektryczne, akumulatorowe lub ręczne. Umożliwiają przycinanie żywopłotów oraz innych krzewów,
  • glebogryzarka – ułatwia pracę związane z przygotowywaniem gleby, jak również pozwala na przekopanie i napowietrzenie ziemi,
  • wertykulator – służy do przewietrzania trawnika, usuwania filcu z trawy oraz mchów. Dzięki temu trawnik będzie zdrowszy i gęstszy,
  • grabie – pomocne do usuwania liści, trawy oraz wszelkich innych odpadów ogrodowych,
  • szpadel, łopata i widelec ogrodowy – podstawowe narzędzia, które przydadzą się podczas sadzenia, przesadzania roślin oraz przy pracach związanych z glebą,
  • opryskiwacz – do zwalczania szkodników, chorób roślin oraz do nawożenia,
  • ciężarówka ogrodowa lub wózek – ułatwia transport narzędzi, roślin, ziemi i innych materiałów w dużym ogrodzie,
  • myjka ciśnieniowa – usprawnia czyszczenie chodników, kostki brukowej, tarasów oraz mebli ogrodowych.

Przy wyborze urządzeń zwróć uwagę na ich jakość, funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Inwestując w dobrej jakości sprzęt, będziesz się cieszyć efektywną pracą przez długi czas. Powodzenia!

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wiosenne porządki w ogrodzie. O czym należy pamiętać?
Wiosenne porządki w ogrodzie. O czym należy pamiętać?
Wiosna już jest z nami, więc nadszedł czas, by zabrać się za wiosenne porządki. Sprawdź, czy na pewno zająłeś się wszystkimi niezbędnymi rzeczami.
Grill w ogrodzie – dlaczego warto?
Grill w ogrodzie – dlaczego warto?
Mówi się, że grillowanie to sport narodowy Polaków. Nie bez powodu! Dowiedz się, dlaczego warto zacząć grillować w swoim ogrodzie oraz jaki sprzęt wybrać.
Ogród dla leniwych. 5 trików na niewymagający ogród
Ogród dla leniwych. 5 trików na niewymagający ogród
Brakuje Ci czasu na pielęgnowanie ogrodu? Nie lubisz spędzać w nim czasu, a mimo to chcesz, żeby dobrze wyglądał i był zadbany? Sprawdź nasze 5 trików na ogród dla leniwych!
Ostatnie wpisy