Jak dbać o trawnik latem? Jak pomóc mu przetrwać upały?

Jak dbać o trawnik latem? Jak pomóc mu przetrwać upały?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Letni czas szczególnie sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz, w otoczeniu natury. Wtedy mamy do czynienia także z najwyższymi temperaturami w roku, które nierzadko powodują, iż otaczająca nas roślinność traci swój dobry wygląd. Trawnik latem szybko rośnie, ale jest także o wiele bardziej podatny na przesuszenie. To może znacznie osłabiać rośliny, które usychają i nie wyglądają szczególnie korzystnie. Dlatego też w ciepłych miesiącach warto postawić na odpowiednią pielęgnację, która sprawi, iż trawa znów będzie prezentować się naprawdę dobrze. Sprawdź, o czym warto pamiętać, aby Twój trawnik znów zachwycał!

Jak często oraz w jaki sposób podlewać trawnik latem?

Regularne podlewanie trawnika to obowiązkowa pozycja podczas letnich upałów. Odpowiednie nawodnienie zapobiega przesuszaniu, które może być zabójcze dla roślin. Warto cyklicznie i w odpowiednim natężeniu podlewać więc całą powierzchnię trawnika, szczególnie w przypadku młodych roślinek, które poprzez niedostatecznie rozwinięty system korzeniowy nie są w stanie pobierać odpowiednich składników odżywczych z gleby. Najczęściej stosuje się podlewanie do 2-3 dni w tygodniu, w okresie mocnych upałów. Dodatkowo powinno być ono dość obfite i wykonywane obowiązkowo bardzo wcześnie rano lub wieczorem- aby zapobiec poparzeniu roślin. W przypadku standardowych temperatur w letnich miesiącach w zupełności wystarczające będzie podlanie trawnika 2 razy w tygodniu. Warto także uwzględnić naturalne opady, podczas których dodatkowe nawadnianie może nie być już konieczne.

Regularne koszenie trawnika 

W letnich miesiącach zauważyć możemy wzmożony wzrost traw, stąd też konieczne jest częstsze koszenie trawnika, w przeciwieństwie do sezonu wiosennego i jesiennego nierzadko może być ono potrzebne dwa razy w tygodniu. W lipcu oraz sierpniu, szczególnie wtedy gdy temperatura przekracza 30 stopni, warto pamiętać, aby nie wykonywać cięcia zbyt nisko. To ważne, ponieważ w tej sytuacji rośliny są o wiele bardziej narażone na wysychanie i przesuszenie. Dlatego wtedy najlepiej kosić trawnik na długość przynajmniej 5 centymetrów. Częste przycinanie trawy powoduje jej zagęszczenie i odżywienie, stąd też warto zadbać o regularność wykonywanych zabiegów.

Do koszenia trawy dobrze jest wykorzystywać dobrej jakości sprzęt. Do wyboru mamy wiele opcji, takich jak kosiarki spalinowe, kosiarki ręczne, traktory ogrodowe, roboty koszące i wiele innych. Dobrej jakości sprzęt znajdziesz w ofercie sklepu Stiga.

Nawożenie trawnika w sezonie letnim

Szukając odpowiedniego sposobu do wzmocnienia roślinności, warto postawić również na nawożenie trawnika. Najczęściej stosowane są tradycyjne nawozy granulowane, które aplikowane są około dwóch razy na cały sezon letni. Po ich zastosowaniu konieczne jest podlanie roślin, po którym granulki mogą się rozpuścić, a wszelkie składniki mineralne mogą wchłonąć się w glebę. Pominięcie tego procesu może negatywnie wpłynąć na stan roślin. Warto więc dokładnie przestrzegać zaleceń producenta danego preparatu.

Pielęgnacja trawnika podczas upałów

Pielęgnacja trawnika latem z pewnością wymaga podjęcia zdecydowanych i regularnych działań. Dzięki cyklicznemu nawadnianiu, przycinaniu i odżywianiu otaczająca roślinność z pewnością będzie zachwycać swoim wyglądem, bez względu na wysokie temperatury czy niesprzyjające warunki. W poszukiwaniu sprawdzonego sprzętu do pielęgnacji trawnika sprawdź asortyment marki Stiga.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak działa odkurzacz basenowy?
Jak działa odkurzacz basenowy?
Odkurzacz basenowy to niezwykle przydatne narzędzie, które pomaga utrzymać czystość w basenie. Jest to urządzenie, które przyspiesza proces czyszczenia basenu i zapewnia lepszą jakość wody. W tym artykule omówimy, jak działa odkurzacz basenowy oraz jakie są jego funkcje.
Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu?
Jak zaprojektować nawadnianie ogrodu?
Aby zadbać o ogród, poza odpowiednią aranżacją i umiejscowieniem roślin, powinieneś zadbać o jego nawodnienie. Automatyczny system nawodnienia ułatwi Ci to zadanie. Sprawdź, jak go zaprojektować.
Tworzenie zielonej oazy: kompleksowe usługi w zakresie projektowania i pielęgnacji ogrodów
Tworzenie zielonej oazy: kompleksowe usługi w zakresie projektowania i pielęgnacji ogrodów
Twoja przestrzeń zewnętrzna może stać się wspaniałą oazą z naszymi kompleksowymi usługami projektowania i pielęgnacji ogrodów. Pozwól, że pomożemy Ci wprowadzić harmonię i piękno do Twojej zielonej przestrzeni.
Ostatnie wpisy