Róże pnące — uprawa i pielęgnacja

Róże pnące — uprawa i pielęgnacja
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Róże to jedne z najpopularniejszych kwiatów ogrodowych. Mało jest osób, które nie zachwycają się ich pięknym wyglądem oraz zapachem. Do ich hodowli nie zniechęca również duża ilość kolców, które nie ułatwiają opiekującej się nimi osobie życia. Na szczególne uznanie i miejsce w sercach wielu ogrodników zasłużyły róże pnące, które w doskonały sposób dopełniają ogrody i tarasy. Jak troszczyć się o nie, by odwdzięczyły nam się efektownym wyglądem?

Uprawa i pielęgnacja róż pnących

Jak sama nazwa wskazuje, róże pnące muszą być posadzone w miejscu, które pozwoli im na właściwy wzrost i pokazanie swoich walorów. Dlatego zaleca się sadzenie ich przy wszelkich podporach, pergolach, ogrodzeniach, altanach czy w pobliżu tarasów bądź ścian. Wtedy z roku na rok przyrost ich pędów będzie coraz bardziej widoczny, a właściwa pielęgnacja zapewni burzę kwiatów. Róże najlepiej rosną posadzone w dobrze nasłonecznionym miejscu oraz na żyznej glebie. Jesienią większość z nich wymaga zabezpieczenia przed mrozami, np. słomianymi matami. Warto pamiętać o ich corocznym nawożeniu oraz obcinaniu przekwitłych pąków. 

Kiedy otoczymy właściwą opieką pnące pędy róż, odwdzięczą nam się efektownymi kwiatami, które staną się niepowtarzalną ozdobą naszych ogrodów. 

>> Zobacz też: Róże ogrodowe — uprawa i pielęgnacja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dywan zewnętrzny – stwórz salon pod chmurką
Dywan zewnętrzny – stwórz salon pod chmurką
Chcesz, aby Twój taras był miejscem pięknie urządzonym i przytulnym? Na pewno. Potrzebujesz dywanu zewnętrznego, dzięki któremu wprowadzisz tam wyjątkowy klimat.
Jak zorganizować garden party?
Jak zorganizować garden party?
Wiosną i latem imprezy w ogrodzie to wspaniały sposób na spędzanie czasu. Zobacz, jak zorganizować efektowne garden party.
Jakie środki czystości powinny być w biurze?
Jakie środki czystości powinny być w biurze?
Prowadzisz biuro i chcesz się upewnić, że zadbałeś o odpowiedni poziom higieny? Sprawdź, jakie środki czystości powinny znajdować się w każdym miejscu pracy. Dbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników.
Ostatnie wpisy