Jak zrobić donice z palet do ogrodu?

Jak zrobić donice z palet do ogrodu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

To świetny sposób, aby z pomysłem udekorować ogród. Sprawdź, jak w prosty sposób zrobić donice z palet. To tylko trochę pracy i mnóstwo satysfakcji. 

Palety – źródło inspiracji!

Jeszcze jakiś czas temu nikt nie zwracał na palety szczególnej uwagi, dzisiaj natomiast zdecydowanie doceniamy ich możliwości, jeżeli chodzi o dekoracje. Jeżeli lubisz działania w duchu zero waste, to zdecydowanie powinnaś sięgnąć właśnie po palety. Niektórzy chętnie wykorzystują je, tworząc meble – łóżka do sypialni lub wypoczynek do ogrodu. My dziś mamy inną propozycję. Sprawdź, jak samodzielnie wykonać donice z palet.

Doniczki z palet – idealne do każdego ogrodu

Uwielbiamy ogrody, w których panuje sielski klimat. Idealną dekoracją wydają się być więc właśnie donice wykonane z palet. Mało tego, sprawdzą się one nie tylko u posiadaczy ogrodów, ale także po prostu na balkonie – jest to więc doskonała propozycja właściwie dla każdego. Samodzielne wykonanie takich donic wcale nie musi być trudne.

Jak zrobić donice z palet – czego potrzebujesz?

Co, poza oczywiście paletami, będzie Ci niezbędne do wykonania takich donic? Nie zaczynaj pracy, dopóki nie masz następujących rzeczy:

  • wkręty,
  • wiertarka,
  • piła,
  • szlifierka.

Potrzebna będzie Ci również ziemia i materiał na drenaż oraz środki do impregnacji drewna.

Donica z palet krok po kroku

  1. Zaplanuj rozmiar donicy, jaki chcesz osiągnąć. Następnie utnij deski odpowiedniej długości.
  2. Zajmij się budową skrzyni. Warto pamiętać o tym, że palety są cienkie i mają tendencję do tego, aby pękać podczas wiercenia. Zacznij od przykręcenia do siebie dwóch długich desek paletowych w celu stworzenia dłuższego boku. Zrób to dwa razy. 
  3. Później wykonaj tę samą czynność, tym razem z krótszymi bokami przyszłej skrzyni z palet. Jak stworzyć dno skrzyni? Odwróć gotową ramę w taki sposób, żeby spód był skierowany ku górze i odpowiednio przytnij palety, aby pasowały wymiarowo.
  4. W tym momencie możesz dodać do swojej skrzyni nogi. Zrób to, mocując odpowiednio przycięte deski pionowo do ramy i dodając kolejne deski tuż przy ziemi.
  5. Czas na szlifowanie. Kilkukrotnie przejedź szlifierką po drewnie, oczyść. Polakieruj i zostaw do całkowitego wyschnięcia

Jeżeli chcesz, aby donica długo Ci służyła, pamiętaj również o zaimpregnowaniu drewna.

Kwietnik z palet – ozdoba ogrodu

Twoje kwiaty będą wspaniale prezentowały się w ogrodzie czy na tarasie. Piękno roślin zdecydowanie warto podkreślić za pomocą odpowiedniej oprawy, a użycie palet jest teraz bardzo modne. Jak widać, nie wymaga to też dużego nakładu pracy, a efekt może zdumiewać! Kwietnik z palet możesz pomalować na dowolny kolor, żeby dodatkowo podkreślić charakter swojego ogrodu.

Donica z palet – DIY!

Zero waste jest teraz w modzie. Donica z palet to tak naprawdę coś stworzone z niczego. Po co marnować palety, jeżeli możesz wykorzystać je do stworzenia fantastycznej dekoracji ogrodowej? Do it yourself – to jest w teraz na topie. W Internecie znajdziesz całe mnóstwo inspiracji na takie aranżacje. 

Donice z palet mogą być oryginalną ozdobą tarasu urządzonego zgodnie z super modną stylistyką boho. Po co wydawać na nie pieniądze, skoro możesz stworzyć je samodzielnie i mieć z tego mnóstwo radości i satysfakcji?

Zdj. główne: Marten Bjork/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto inwestować w kamień naturalny do dekoracji stołu?
Czy warto inwestować w kamień naturalny do dekoracji stołu?
Przekonaj się, dlaczego naturalny kamień to inwestycja dla Twojego stołu, zapewnij mu unikalny i elegancki wygląd. Porównaj różne typy kamienia, dowiedz się o zaletach i sposobach pielęgnacji.
Olejowanie drewnianych mebli ogrodowych
Olejowanie drewnianych mebli ogrodowych
Drewniane meble ogrodowe na Twoim tarasie dawno już przeżyły swoją drugą młodość? Zapewnij im trzecią, dzięki… olejowaniu! Ten sposób konserwacji zapewnia ochronę przed temperaturą i wodą.
Tworzenie zielonej oazy: kompleksowe usługi w zakresie projektowania i pielęgnacji ogrodów
Tworzenie zielonej oazy: kompleksowe usługi w zakresie projektowania i pielęgnacji ogrodów
Twoja przestrzeń zewnętrzna może stać się wspaniałą oazą z naszymi kompleksowymi usługami projektowania i pielęgnacji ogrodów. Pozwól, że pomożemy Ci wprowadzić harmonię i piękno do Twojej zielonej przestrzeni.
Ostatnie wpisy