Narzędzia ogrodnicze dla początkujących ogrodników

Narzędzia ogrodnicze dla początkujących ogrodników
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spełniłeś swoje największe marzenie o posiadaniu własnego domu z niewielkim ogródkiem? Gratulacje, teraz przyszedł czas, żeby zadbać o przydomowy teren. Sprawdź, jakie narzędzia ogrodnicze przydadzą Ci się na pewno i to bez względu na zaplanowaną w ogródku aranżację, uwzględniając roślinność, elementy rekreacyjne czy wypoczynkowe.

Najbardziej przydatne narzędzia ogrodowe

Sprzęt, który sprawdzi się na każdym terenie zielonym, musi być dopasowany wedle indywidualnych potrzeb. Pamiętaj również, że znaczenie ma rodzaj realizowanych w ogrodzie prac czy warunki techniczne, jakie w nim panują. Bez względu na te kryteria, podczas pierwszych zakupów, nabądź zestaw uniwersalnych narzędzi ogrodniczych ręcznych. Z całą pewnością przyda Ci się łopata, motyka, szpadel, grabie czy sekator i konewka. Ten uniwersalny komplet powinien być zawsze najlepszej jakości, świetnym przykładem mogą być narzędzia ogrodnicze HECHT, które będą służyć w swojej doskonałości przez wiele lat, uwzględniając nawet to intensywne użytkowanie w ciągu całego roku oraz odporność na nie zawsze dobre warunki, jakie panują na zewnątrz.

Podział prac przy zakładaniu ogrodu

Jeśli dopiero planujesz swój ogród marzeń, tworząc jego projekt, musisz uwzględnić różne strefy i działy, które będą wymagać zupełnie innej pielęgnacji oraz pomocnych w tym narzędzi.

Znaczenie ma odpowiednie przygotowanie podłoża, dlatego w dobrym sklepie z asortymentem ogrodniczym kup spulchniacz ziemi, a jeśli planujesz pokaźnych rozmiarów trawnik, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w wertykulator. Pamiętaj, że do posiania trawy przyda Ci się siewnik, a do jej koszenia kosiarka. Wybierając takie urządzenie, koniecznie uwzględnij wielkość trawnika, zasilanie kosiarki oraz własny komfort pracy w ogrodzie. Na tych najbardziej rozległych terenach najlepiej sprawdzają się kosiarki samojezdne.

Kolejna kwestia to pielęgnacja ogrodu. Nożyce, sekator do obcinania gałęzi albo wycinak do chwastów, to podstawa. Grabie sprawdzą się zaś do gruntownego sprzątania przed i po sezonie. Nie zapomnij również o podlewaniu zielonego terenu. O ile w małej strefie przy domu sprawdzi się konewka, tak w większych ogrodach dobrym pomysłem może być odpowiednio zaprojektowany system automatycznego nawadniania. W każdym ogrodzie dobrze jest również zorganizować miejsce na zbiornik na deszczówkę.

Na co zwracać uwagę przy wyborze narzędzi ogrodniczych?

Cena oczywiście ma znaczenie, a biorąc pod uwagę ilość podstawowych narzędzi, które musi nabyć początkujący ogrodnik, ta atrakcyjna jest jak najbardziej pożądana. Zwróć jednak uwagę, że koszt zakupów w sklepie ogrodniczym nie powinien wpływać na jakość urządzeń, które będą przydatne do pracy ogrodnika, ponieważ to właśnie ona jest priorytetem. Sprzęty ogrodowe mają być trwałe, bezpieczne w użytkowaniu, odporne na korozję, niekorzystne warunki atmosferyczne czy te, jakie panują w miejscu ich przechowywania zimą. Narzędzia powinny mieć gwarancję producenta, a profesjonalne sprzęty zapewniony serwis. Warto podkreślić, że chociaż wciąż największą popularnością cieszą się narzędzia ogrodnicze ręczne, to coraz większe zainteresowanie zauważalne jest również w kierunku tych zaawansowanych technologicznie sprzętów, które nierzadko wręcz wyręczają ogrodnika i niwelują konieczność wykonywania fizycznej, często ciężkiej, wymagającej i czasochłonnej pracy.

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pyszne i łatwe przepisy na przetwory z pomidorów
Pyszne i łatwe przepisy na przetwory z pomidorów
Jeśli uwielbiasz smak pomidorów i chciałbyś zachować go na jesienne i zimowe słoty, sprawdź nasze pomysły na pyszne i proste w przygotowaniu przetwory z pomidorem w roli głównej!
Lato w ogrodzie. Jakie prace należy wykonać?
Lato w ogrodzie. Jakie prace należy wykonać?
Już niedługo lato – przeczytaj, jakie prace warto wykonać w ogrodzie.
Historia porcelany: od Chin do Europy
Historia porcelany: od Chin do Europy
Porcelana to szlachetny materiał, który zdobił wiele pałaców, domów i wystaw sztuki na całym świecie. To wyjątkowy rodzaj ceramiki, który cechuje się delikatnością, wyrafinowaniem i elegancją. Jej historia sięga tysięcy lat wstecz i związana jest z kulturą chińską, która była pionierem w produkcji tego materiału.
Ostatnie wpisy