Roboty koszące. Co potrafią najnowsze modele?

Roboty koszące. Co potrafią najnowsze modele?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Automatyczne roboty odkurzające i myjące podłogi nie są już nowością na rynku ani egzotycznym widokiem w domu. Dość nietypowym urządzeniem są jednak działające na podobnej zasadzie, co automatyczne odkurzacze, roboty koszące. Przycinanie trawnika nie jest najprzyjemniejszym i najciekawszym zadaniem, jednak w każdym ogrodzie to obowiązek nie do uniknięcia. Nowoczesne modele robotów koszących mogą naprawdę ułatwić pielęgnację trawy w ogrodzie i zadbać o to, by Twój trawnik był idealny jak pole golfowe. Poznaj możliwości robotów koszących.  

Jak działają automatyczne kosiarki do trawy?   

Sposób działania robotów koszących jest w dużej mierze zbliżony do pracy kosiarek elektrycznych. Odbywa się jednak bezprzewodowo i, co najważniejsze, bez udziału człowieka. Roboty koszące zasilane są pojemnym akumulatorem, dzięki któremu czas pracy najnowszych modeli kosiarek wynosi nawet do trzech–czterech godzin na jednym ładowaniu. Urządzenia o średniej wydajności, dedykowane przede wszystkim do przydomowych trawników o powierzchni poniżej 1000 m² pozwalają na koszenie przez 60 do 90 minut bez przerwy na ładowanie. Na większym terenie konieczne jest wielokrotne ładowanie lub zakup urządzenia o większej mocy.  

Automatyczne kosiarki to najwyższa półka urządzeń smart home. Są dość trudne w montażu i instalacji, dlatego warto do tego celu wezwać specjalistę, jednak dalsze użytkowanie robota jest już naprawdę proste. Urządzenie skanuje teren ogrodu i analizuje pojawiające się na drodze przeszkody, nierówności i potencjalne problemy, po czym ustala najlepszą trasę do ścinania trawy.

Dzięki aplikacji lub specjalnemu kontrolerowi, możesz ustawić długość, na jaką ma być przycięta trawa oraz zaznaczyć obszary, które należy skosić lub pomijać. Dzięki temu nie musisz martwić się, że robot wjedzie w rabaty z kwiatami lub zniszczy rośliny ozdobne w ogrodzie. Będzie poruszał się tylko po terenie wyznaczonym przez użytkownika. Urządzenia nowej generacji wyposażone są także w czujniki, które pozwalają rozpoznać obiekty niespodziewanie pojawiające się na trasie, na przykład meble ogrodowe, zabawki dzieci lub zwierzęta. 

Dlaczego warto mieć robota koszącego?  

Najsilniej przemawiającym za zakupem takiego urządzenia argumentem jest oszczędność czasu i energii. By zachować trawnik w dobrej kondycji, pozwolić na jego odpowiednie zagęszczenie i wzrost, potrzebne jest koszenie raz w tygodniu. Przy dużym terenie jest to bardzo czaso- i pracochłonne zajęcie. O ile nie zatrudniasz do tego celu firmy zewnętrznej, utrzymanie pięknego trawnika wymaga bardzo dużo zaangażowania. Dzięki zakupowi automatycznej kosiarki zyskujesz mnóstwo czasu i oszczędzasz sobie dodatkowej pracy, jaką trzeba wykonywać przez większość roku.

Kolejnym mocnym plusem jest możliwość pielęgnacji trawnika nawet podczas nieobecności domowników. Nowoczesne roboty posiadają czujniki i alarmy zabezpieczające przed kradzieżą, które uruchamiają się przy podniesieniu robota przez niepowołaną osobę. Takie urządzenie samodzielnie reguluje też swoją pracę w zależności od poziomu baterii, dlatego może pracować właściwie przez całą dobę bez pomocy człowieka. Nawet miesięczne wakacje za granicą nie wpłyną negatywnie na stan Twojego trawnika, jeśli zostawisz go pod opieką robota koszącego.

Zdj. główne: Dim Hou/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Masz firmę ogrodową? Zobacz, jak pozycjonować się w sieci!
Masz firmę ogrodową? Zobacz, jak pozycjonować się w sieci!
Odpowiednie działania SEO sprawią, że Twoja firma ogrodowa będzie bardziej widoczna w sieci. Podpowiadamy, jak wypozycjonować stronę internetową.
Jak wybrać idealne okładziny do twojego domowego spa?
Jak wybrać idealne okładziny do twojego domowego spa?
Przekonaj się, jak dobrze wybrać okładziny do swojego domowego spa, aby pasowały do stylu, były praktyczne i dopasowane do Twoich potrzeb!
Pomysły, które pobudzą Twój ogród do życia
Pomysły, które pobudzą Twój ogród do życia
Ogród jest częścią naszych domów i dlatego powinien być urządzony w taki sposób, abyś mógł spędzać w nim czas z rodziną lub w gronie przyjaciół. Zainspiruj się pomysłami, które wniosą do niego nowe doznania i przemień go w miejsce, w którym wolny czas spędzać będziesz z największą przyjemnością.
Ostatnie wpisy