Wanna tarasowa i ogrodowa to namiastka SPA w prywatnej przestrzeni, idealny sposób na wieczorną randkę z drugą połówką. Ile kosztują tego typu produkty i jakie są ich kluczowe zalety?
Kilkanaście lat temu posiadanie jacuzzi w ogrodzie lub na tarasie było uważane za fanaberię zamożnych ludzi – dziś tego typu rozwiązanie nie uchodzi za ekstrawaganckie. Zewnętrzne wanny nikogo nie dziwią i są często wykorzystywane do prywatnego użytku.
Dlaczego warto zainstalować zewnętrzne jacuzzi na posesji? Możemy korzystać z dobrodziejstw kąpieli z bąbelkami bez konieczności wyjazdu do SPA czy pójścia na basen (co zresztą i tak jest obecnie niemożliwe ze względu na pandemię). Ogrodowa wanna z hydromasażem pozwala zrelaksować się na świeżym powietrzu w towarzystwie ukochanej osoby. To tańszy i mniejszy substytut basenu ogrodowego, który ma mnóstwo plusów. Zewnętrzna obudowa z drewna podbija walory estetyczne jacuzzi i sprawia, że jest ozdobą ogrodowej przestrzeni.
>> Zobacz też: Jakie są koszty utrzymania jacuzzi ogrodowego?
Nie sposób nie wspomnieć o prozdrowotnych zaletach jacuzzi – dzięki regularnym kąpielom poprawimy krążenie, zniwelujemy ból głowy, zapewnimy lepszą regenerację mięśni i stawów. Seans w przydomowym jacuzzi zapewni nam też lepszy sen. Do wanny możemy dodać olejki eteryczne, które w zależności od posiadanych właściwości orzeźwią, uspokoją lub wpłyną pozytywnie na nasze drogi oddechowe. Wybierając model z podwodnym oświetleniem, możemy korzystać nie tylko z aromaterapii, ale też światłoterapii. Co więcej, jeśli umiejscowimy wannę ogrodową pod zadaszeniem, możemy bez przeszkód korzystać z niej przez cały rok, a nie tylko latem, codziennie czując się jak na wakacjach. Zimowe kąpiele w jacuzzi to doskonały sposób na hartowanie organizmu, możemy korzystać z niego, gdy temperatura powietrza spada poniżej 0 stopni Celsjusza.
Dlaczego warto wzbogacić tarasową przestrzeń o luksusową wannę z hydromasażem? Dysze masujące zmęczone mięśnie, przyjemnie ciepła woda i lekki wiatr na twarzy – czy można wyobrazić sobie lepsze zakończenie męczącego dnia? Kto z nas nie chciałby spędzić wolnego wieczoru w tak romantycznej scenerii? We własnym ogrodzie lub na tarasie poczujesz się jak w luksusowym ośrodku odnowy biologicznej.
Ceny wanien zewnętrznych wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od materiału wykonania, dodatkowych elementów wyposażenia, innowacyjnych rozwiązań oraz rozmiaru jacuzzi (liczby miejsc siedzących). Koszt inwestycji podnosi np. podświetlenie LED, wyprofilowane siedziska i poduszki, zaawansowane systemy dysz masujących, podgrzewanie wody, hydromasaż, system z głośnikami, WiFi. Najtańszym rozwiązaniem są jacuzzi ogrodowe dmuchane (1200-4000 złotych) – możemy szybko złożyć je i przenieść w inne miejsce. Jednak dmuchane modele nie prezentują się tak imponująco, jak te całoroczne, które instalujemy na stałe. Pamiętajmy, że miejsce, w którym ulokujemy jacuzzi musi być równe – instalacja wanny zewnętrznej całorocznej zwykle wymaga pomocy specjalistów.