Palenisko. Alternatywa dla ogniska

Palenisko. Alternatywa dla ogniska
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna i lato to czas ogrodowych imprez. Grill wydaje się być oczywistą formą spędzania czasu w ogrodzie z przyjaciółmi. Nie jest to jednak ten sam klimat i smak, co ognisko. Sprawdź jakie są plusy i minusy założenia paleniska w ogrodzie. 

Pozytywne strony paleniska

Bez wątpienia dużym plusem paleniska w ogrodzie jest aspekt towarzyski. Grono znajomych siedzących w kręgu ciepła, bijącego od ognia, przy dźwiękach gitary. Ten klimat jest na pewno znany miłośnikom biwaków! Poza tym kiełbasa z ogniska to wyjątkowy smak, którego nie da się w żaden sposób odtworzyć. Palenisko pozwoli w sposób bezpieczny i nieinwazyjny dla naszego ogrodu cieszyć się tymi urokami. Dodatkowo, po zakończonej zabawie w miejscu ogniska nie zostanie popiół. Wszystko wypala się w palenisku i łatwo da się posprzątać.

Minusy zakładania paleniska

Palenisko zajmuje niestety w ogrodzie sporo miejsca i jest rozwiązaniem raczej stałym. To nie grill, którego można wyjąć i schować wedle potrzeb. Ognisko generuje też więcej dymu, na co mogą skarżyć się sąsiedzi. Jeśli masz mały ogródek lub niezbyt przyjazne relacje z sąsiadem zza płotu, palenisko może okazać się nietrafionym wyborem.

>> Zobacz też: Rodzaje wędzarni ogrodowych – jaką wędzarnię zbudować?

Ognisko wiąże się z niepowtarzalnym klimatem i dla fanów tej formy spotkań palenisko w ogrodzie to świetne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że wypalanie śmieci lub liści w ogniskach jest nielegalne i grozi grzywną. W palenisku można palić wyłącznie drewnem opałowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Oczyszczacze powietrza: Jakie korzyści przynoszą Twojemu zdrowiu?
Oczyszczacze powietrza: Jakie korzyści przynoszą Twojemu zdrowiu?
Oczyszczacze powietrza: Klucz do zdrowia! Dowiedz się, jak działają i dlaczego są niezbędne. Czyste powietrze dla lepszego samopoczucia!
Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę biura bez stresu?
Jak skutecznie zaplanować przeprowadzkę biura bez stresu?
Planujesz przeprowadzkę biura? Dowiedz się, jak skutecznie i bez stresu zorganizować ten proces. Artykuł oferuje praktyczne porady i wskazówki, które sprawią, że przeprowadzka będzie łatwa i bezproblemowa.
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo eksploatować i dbać o zbiornik betonowy o pojemności 10000l
Poradnik użytkownika – jak prawidłowo eksploatować i dbać o zbiornik betonowy o pojemności 10000l
Poznaj sprawdzone porady i triki, które pomogą ci cieszyć się pełną funkcjonalnością i długowiecznością twojego 10 000-litrowego zbiornika betonowego. Osiągnij optymalną eksploatację i utrzymanie dzięki temu poradnikowi.
Ostatnie wpisy