Palenisko. Alternatywa dla ogniska

Palenisko. Alternatywa dla ogniska
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiosna i lato to czas ogrodowych imprez. Grill wydaje się być oczywistą formą spędzania czasu w ogrodzie z przyjaciółmi. Nie jest to jednak ten sam klimat i smak, co ognisko. Sprawdź jakie są plusy i minusy założenia paleniska w ogrodzie. 

Pozytywne strony paleniska

Bez wątpienia dużym plusem paleniska w ogrodzie jest aspekt towarzyski. Grono znajomych siedzących w kręgu ciepła, bijącego od ognia, przy dźwiękach gitary. Ten klimat jest na pewno znany miłośnikom biwaków! Poza tym kiełbasa z ogniska to wyjątkowy smak, którego nie da się w żaden sposób odtworzyć. Palenisko pozwoli w sposób bezpieczny i nieinwazyjny dla naszego ogrodu cieszyć się tymi urokami. Dodatkowo, po zakończonej zabawie w miejscu ogniska nie zostanie popiół. Wszystko wypala się w palenisku i łatwo da się posprzątać.

Minusy zakładania paleniska

Palenisko zajmuje niestety w ogrodzie sporo miejsca i jest rozwiązaniem raczej stałym. To nie grill, którego można wyjąć i schować wedle potrzeb. Ognisko generuje też więcej dymu, na co mogą skarżyć się sąsiedzi. Jeśli masz mały ogródek lub niezbyt przyjazne relacje z sąsiadem zza płotu, palenisko może okazać się nietrafionym wyborem.

>> Zobacz też: Rodzaje wędzarni ogrodowych – jaką wędzarnię zbudować?

Ognisko wiąże się z niepowtarzalnym klimatem i dla fanów tej formy spotkań palenisko w ogrodzie to świetne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że wypalanie śmieci lub liści w ogniskach jest nielegalne i grozi grzywną. W palenisku można palić wyłącznie drewnem opałowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne elementy wykończeniowe dla twojej kuchni: praktyczne porady i inspiracje
Jak wybrać idealne elementy wykończeniowe dla twojej kuchni: praktyczne porady i inspiracje
Poradnik krok po kroku do wyboru elementów wykończeniowych kuchni. Znajdź nowoczesne inspiracje i praktyczne wskazówki, które pomogą Ci stworzyć wymarzoną kuchnię.
Rozporowy czy ze stelażem? Basen ogrodowy
Rozporowy czy ze stelażem? Basen ogrodowy
Chcesz zakupić basen do ogrodu? Dowiedz się, który będzie najlepszy - rozporowy czy ze stelażem.
Jak zapewnić roślinom odpowiednie składniki mineralne?
Jak zapewnić roślinom odpowiednie składniki mineralne?
Przeczytaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nawożeniu roślin ozdobnych i uprawnych. Piszemy też o zastosowaniu do nich odpowiedniego podłoża.
Ostatnie wpisy