Kwiaty idealne do uprawiania na balkonie

Kwiaty idealne do uprawiania na balkonie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Strefa wypoczynkowa jest, stolik jest, oświetlenie jest i… zostały jeszcze dekoracje. Zastanawiasz się, jakie kwiaty idealnie sprawdzą się na balkonie? Spieszymy z odpowiedzią. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i stwórz wyjątkową przestrzeń do wypoczynku i spotkań z bliskimi!

Dlaczego warto hodować kwiaty na balkonie?

Kwiaty – bez względu na swój rozmiar – są idealnym dopełnieniem nie tylko każdego wnętrza, ale i zewnętrza. W kilka chwil sprawią, że przestrzeń wydaje się przytulniejsza i ciekawsza. Im jest ich więcej, im są bujniejsze, przepełnione zielenią lub feerią barw, tym bardziej zbliżamy się do natury, tym lepiej odpoczywa mózg. Co ciekawe, gatunków kwiatów, które przetrwają na balkonie, jest naprawdę sporo. Nikt więc nie będzie miał problemu ze znalezieniem idealnych okazów. Dodatkowo rośliny są na tyle uniwersalne, że dopasują się do każdej aranżacji, podnosząc jej walory estetyczne.

Najlepsze kwiaty na balkon – sprawdzone propozycje

Czas na konkrety. Poznaj kwiaty, które dobrze radzą sobie ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Przed zakupem zwróć uwagę, jak mocno nasłoneczniony jest Twój balkon.

Topiary

Zestawienie zaczniemy dość przewrotnie, bo nie od najpopularniejszych gatunków, lecz od… roślin formowanych. Topiary, bo o nich mowa, z powodzeniem wykorzystasz nie tylko w ogrodzie, ale i na balkonie. Dzięki strzyżeniu możesz uzyskać dowolny kształt i rzeźbę – kulę, kolumnę, zwierzę, przedmiot, człowieka i co tylko zapragniesz. Roślinami najczęściej formowanymi na topiary są: bukszpan i cyprys. Bez wątpienia przykuwają one uwagę, są oryginalne i doskonale się prezentują.

Surfinia

Inaczej petunia kaskadowa. To bardzo okazała roślina balkonowa, której kwiaty mogą być cyklamenowe (intensywnie różowe), jasno- i ciemnofioletowe, białe, jasnożółte i czerwone. Dobrze radzą sobie w słońcu, ale już niekoniecznie przy silnym wietrze i opadach.

Pelargonia bluszczolistna

Tworzy bujne kaskady z lśniącymi, ciemnozielonymi liśćmi. Nie trzeba się obawiać, jeśli przypadkowo się ją przesuszy. Jest dość odporna.

Lobelia przylądkowa

Nazywana stroiczką. Ma mnóstwo drobnych kwiatków barwy niebieskiej i fioletowej, a niekiedy też białej bądź różowej. Lobelie preferują półcień i częste podlewanie, tak by ziemia była cały czas lekko wilgotna.

Aksamitka

To kolejny balkonowy klasyk. Jej żółte i pomarańczowe kwiatki są nie tylko bardzo dekoracyjne, ale też napawają optymizmem. Aksamitki lubią słońce i są bardzo wytrzymałe w obliczu zmieniających się warunków atmosferycznych. Do tego intensywnie pachną, odstraszając ewentualne mrówki i mszyce – chroniąc nie tylko siebie przed szkodnikami, ale i sąsiednie rośliny.

A Ty na które rośliny na balkon się zdecydujesz?

Potrzebujesz więcej inspiracji? A może porady w innej balkonowej lub ogrodniczej sprawie? Zajrzyj na Ogarnij Ogród – znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi.

Fot.: anna-m. w./pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

2 × 1 =

Rekomendowane
Przeprowadzka do Szwajcarii – co warto wiedzieć przed zmianą miejsca zamieszkania?
Przeprowadzka do Szwajcarii – co warto wiedzieć przed zmianą miejsca zamieszkania?
Zanim zdecydujesz się na relokację, warto zapoznać się z najważniejszymi aspektami związanymi z zamieszkaniem w Szwajcarii.
Jak pielęgnować wieczne róże w naszym domu?
Jak pielęgnować wieczne róże w naszym domu?
Odkryj tajniki pielęgnacji wiecznych róż w domu. Dowiedz się, jak odpowiednio dbać o te niespotykane kwiaty, aby cieszyć się ich pięknem przez lata.
Zastosowanie i korzyści z używania elektrod EKG kończynowych wielokrotnego użytku
Zastosowanie i korzyści z używania elektrod EKG kończynowych wielokrotnego użytku
Odkryj zalety elektrod kończynowych EKG wielokrotnego użytku, które przekładają się na efektywność procedur medycznych oraz komfort pacjenta.
Ostatnie wpisy