Jaki traktorek do ogrodu kupić?

Jaki traktorek do ogrodu kupić?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Do pielęgnacji dużych obszarów potrzeba funkcjonalnych rozwiązań. Traktorek kosiarka to wielofunkcyjna maszyna, której zastosowanie nie ogranicza się tylko do pory letniej i do koszenia trawy. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli Ci wykonać wiele prac porządkowych przez cały rok. Dlatego warto zastanowić się przed zakupem oraz rozpatrzeć kilka kwestii. Czym się kierować przy wyborze tego urządzenia? Jakie parametry techniczne są istotne? Gdzie kupić traktorek do koszenia trawy? Sprawdź odpowiedzi w poniższym artykule.

Traktorek do koszenia trawy – na co zwrócić uwagę?

Traktorek ogrodowy daje ogromne możliwości. Jednak dużym błędem będzie źle dobrany model. Traktorki kosiarki mogą się różnić pod względem swoich możliwości roboczych. Różnica pojawi się w szerokości koszenia, mocy silnika, ilości cylindrów – a w efekcie przystosowania urządzenia do różnych powierzchni. Nie musisz celować od razu w modele o największej mocy, chyba że planujesz przewozić materiały budowlane. W takim przypadku potrzebna jest adekwatnie większa wydajność względem wykonania zadania. Jeśli chodzi o modele do standardowych rozwiązań producenci zamieszczają informacje dot. maksymalnego obszaru roboczego. Przykładowo do trawnika o powierzchni do 10000 m² sprawdzi się traktorek o mocy 20 KM. Takie zalecenia znajdziemy w traktorkach Stihl, co jest bardzo cennymi wskazówkami dla kupującego. Warto zwrócić uwagę także na możliwość ustawienia wysokości koszenia. Wielostopniowa regulacja powoduje, że poddany koszeniu trawnik będzie estetyczny i zadbany. Na rynku dostępne są modele, które posiadają nawet 10-stopniową regulację w zakresie 25-130 mm wysokości. 

Akcesoria są ogromną zaletą traktorków ogrodowych, ponieważ to one decydują o funkcjonalności naszego urządzenia. Warto wziąć pod uwagę czy urządzenie jest przystosowane do pracy z wymiennym osprzętem, a także jaka jest jego dostępność. W wyposażeniu standardowym często traktorki posiadają kosz, który może zbierać trawę. Zbiornik o pojemności 300l powinien na początek zapewnić Ci komfortową pracę, bez częstych przerw na jego opróżnianie. Natomiast jest wiele innych opcji. Z funkcją mulczowania przemienisz skoszony materiał w naturalny nawóz. Drobno zmielone ścinki zapewniają lepszy wzrost oraz odżywienie gleby. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał stosować sztucznego nawożenia. Natomiast pług do śniegu czy przyczepa świetnie sprawdzą się podczas pory jesiennej oraz zimowej. Zbieranie liści, śmieci oraz rozsiewanie czy nawożenie gleby może osiągnąć zupełnie inny wymiar.

Gdzie kupić traktorek kosiarkę do koszenia trawy?

Zakup traktorka to znaczący koszt. Warto wybierać produkty tylko od sprawdzonych i uznanych producentów. W sklepie Maufer.pl znajdziesz między innymi traktorki Stihl, Cedrus czy Weibang. Sprzęt popularnych marek wyróżnia się najwyższą jakością i wysoką skutecznością. Tylko taki wybór zagwarantuje Ci spełnienie twoich oczekiwań oraz długoletnią żywotność urządzenia. Oferowane urządzenia nie są przeznaczone tylko do zastosowań komercyjnych, ale także prywatnych. Prócz terenowych, mocnych modeli, takich jak traktorek karczownica Cedrus Goliat z napędem na 4 koła, do wyboru masz także bardziej kompaktowe rozwiązania. Ekologiczne i nowoczesne działanie oferują mini traktorki, traktorki typu rider lub nawet traktorek na akumulator Weibang. Powinieneś pomyśleć na zakupem traktorka elektrycznego, jeśli zależy Ci na cichej pracy i bardzo dobrym sterowaniu. Jeśli nie wiesz jaki traktorek do koszenia trawy będzie dla Ciebie najlepszy – przed zakupem masz możliwość skontaktowania się ze specjalistami Maufer, którzy oferują fachową pomoc i dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo pielęgnować deski tarasowe z drewna świerkowego
Jak prawidłowo pielęgnować deski tarasowe z drewna świerkowego
Odkryj, jak pielęgnować drewniane deski tarasowe, aby przetrwały lata. Poznaj najlepsze praktyki dotyczące konserwacji desek tarasowych wykonanych z drewna świerkowego.
Jak znaleźć dobrego producenta placów zabaw?
Jak znaleźć dobrego producenta placów zabaw?
Place zabaw są niezwykle popularne wśród dzieci. Dzięki nim najmłodsi mogą prawidłowo się rozwijać oraz poprawiać swoją ogólną sprawność
Przyjęcie w ogrodzie – menu. 7 pomysłów na szybkie potrawy
Przyjęcie w ogrodzie – menu. 7 pomysłów na szybkie potrawy
Co przygotować na ogrodowe przyjęcie, by móc cieszyć się wolnym czasem, zamiast spędzić dzień w kuchni? Podpowiadamy!
Ostatnie wpisy