Jak zaaranżować teren przed domem?

Jak zaaranżować teren przed domem?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Teren przed domem ma ogromne znaczenie dla estetyki samego domu. W końcu jest to pierwsza rzecz, którą widzimy my sami oraz goście, którzy nas odwiedzają – można więc powiedzieć, że teren przed domem jest swoistą wizytówką. Jak go więc zaaranżować? Przedstawiamy kilka naszych sprawdzonych pomysłów!

Zadbaj o trawnik

Trawnik jest swoistą podstawą aranżacji każdego ogrodu lub terenu przed domem. Warto więc zadbać o to, aby był on zadbany i estetyczny. Aby Twój trawnik prezentował się pięknie, należy przede wszystkim wybrać dobrą trawę, a najlepiej trawę dekoracyjną. Wybierając trawę, należy uwzględnić fakt, że w polskim klimacie niebyt dobrze sprawdzają się trawy jednorodne, dlatego też znacznie lepszym wyborem będą różnego rodzaju mieszanki. Ponadto, uwględnij także poziom nasłonecznienia terenu przed Twoim domem – inne trawy będą lepsze do miejsca mocno nasłonecznionego, a inne w miejscach zacienionych.

Jakie więc gatunki trawy wybrać? Jednym z najbardziej podstawowych gatunków traw, który wykorzystywany jest w mieszankach idealnych do ogrodu, jest kostrzewa czerwona. Możesz także postawić na gatunki takie jak wiechlina łąkowa, życica trwała, czy też mietlica pospolita. Pamiętaj także, aby regularnie pielęgnować swój trawnik, aby zawsze wyglądał pięknie. Przede wszystkim pamiętaj, aby odpowiednio podlewać trawę, a także stosować inne zabiegi pielęgnacyjne, które poprawią kondycję trawy.

Zaaranżuj wjazd i podjazd

Ważnym elementem terenu przed domem jest oczywiście wjazd i podjazd. Warto zadbać o to, aby były one zarówno estetyczne, jak i komfortowe i wygodne. W pierwszej kolejności wybierz bramę wjazdową. Możesz wybrać nowoczesną bramę na pilota lub postawić na nieco bardziej tradycyjne i ozdobne bramy. Następnie, możesz wybrać sam podjazd. Jak jednak zaaranżować piękny i nowoczesny podjazd przed domem? Przede wszystkim zadbaj o dobrej jakości kostkę brukową, przyda się także fuga do kostki brukowej. Jako szykowny dodatek do podjazdu, możesz zdecydować się na ozdobne i ciekawe kamienie ogrodowe, które znajdziesz na stronie internetowej https://e-kamienieogrodowe.pl/. Będą one świetnie prezentować się wokół podjazdu, a także pomiędzy zdobnymi iglakami, czy innymi roślinami dekoracyjnymi. Możesz wybrać kamienie o różnej wielkości i o różnej estetyce, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że  pięknie podkreślą one charakter Twojego domu i jego zewnętrza.

Fot.: Dillon Kydd/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urodziny dziecka w ogrodzie. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci?
Urodziny dziecka w ogrodzie. Jak zorganizować przyjęcie dla dzieci?
Zobacz, jak przygotować niezapomniane przyjęcie w ogrodzie dla Twojego dziecka!
Jak wybrać odpowiednie przysmaki treningowe dla twojego psa
Jak wybrać odpowiednie przysmaki treningowe dla twojego psa
Dowiedz się, jak wybrać najodpowiedniejsze przysmaki treningowe dla twojego czworonożnego przyjaciela. Poradnik, który pomoże ci lepiej zrozumieć potrzeby dietetyczne twojego psa.
Meble kuchenne na wymiar – idealne do małych i dużych przestrzeni
Meble kuchenne na wymiar – idealne do małych i dużych przestrzeni
Urządzenie kuchni może przysporzyć wielu problemów z wielu względów, a szczególnie osobom, które mają niewielką przestrzeń do zaaranżowania.
Ostatnie wpisy