Jaki powinien być zbiornik na ścieki?

Jaki powinien być zbiornik na ścieki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakładanie szamba na przydomowej posesji wymaga dobrego zagospodarowania przestrzeni i przemyślanych decyzji. Zwłaszcza, że konsekwencje nieprawidłowego podpięcia ścieków do sieci kanalizacyjnej albo wybrania nieodpowiedniego zbiornika na szambo mogą być bardzo nieprzyjemne.

Jak powinien wyglądać zbiornik na ścieki?

Zbiornik na szambo powinien być dopasowanym objętościowo do potrzeb gospodarstwa domowego i szczelnym zlewiskiem na ścieki. Od 2002 roku w Polsce istnieje nakaz podłączania szamba do sieci kanalizacyjnej. Wyjątkiem od stosowania się do tego prawa może być wyłącznie sytuacja, w której działka nie ma żadnej możliwości przyłączenia się do sieci – wtedy szambo będzie się znajdować w zbiorniku bezodpływowym. W pozostałych przypadkach zbiornik betonowy na szambo będzie zbudowany w taki sposób, że po jednej jego stronie, nad ziemią, będzie znajdować się właz, a pod ziemią – wlot przyłączający do sieci kanalizacyjnej. O ile nie znajdujesz się w grupie osób uprawnionych do posiadania zbiornika bezodpływowego, upewnij się, że zlewisko, które kupujesz, ma możliwość przyłączenia do sieci.

Ile kosztuje zbiornik na szambo?

Szamba betonowe ceny mogą mieć bardzo różne. Bardzo dużo zależy od ich pojemności i sposobu wykonania. Ogólne ceny zbiorników na szambo o pojemności 10 metrów sześciennych wahają się między 3200 a 3400 złotych, przy czym szamba dwukomorowe są droższe niż jednokomorowe. Mniejsze szamba będą tańsze – na przykład zbiornik o pojemności 4 metrów sześciennych może kosztować około 2000 złotych. Warto jednak brać pod uwagę potrzeby gospodarstwa domowego, a w przypadku instalacji zbiorników bezodpływowych – również możliwości logistyczne taboru asenizacyjnego. Z kolei bardzo duże zbiorniki na szambo, na przykład takie o pojemności 12 metrów sześciennych, mogą kosztować nawet 4000 złotych.

Założenie zbiornika na ścieki

Założenie zbiornika na szambo nie jest prostą sprawą, dlatego najlepiej zwrócić się z tym do profesjonalnej firmy. Korzystając z usług ekspertów, takich jak producent szamb betonowych – szambamamut.pl, masz pewność, że zbiorniki betonowe na ścieki są zakładane w sposób bezpieczny i prawidłowy. Jeśli chcesz sprawdzić, czy możesz zaufać danej firmie, upewnij się, że posiada ona odpowiednie certyfikaty, atesty i aprobatę techniczną. Warto również zadbać o gwarancję na zbiornik. Pamiętaj, że profesjonalny zespół założy zbiornik w adekwatny do miejsca położenia sposób i zabezpieczy go zgodnie z obowiązującymi standardami. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje ścieki będą odpowiednio odprowadzane i nie doczekasz się nieprzyjemnych niespodzianek.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo aplikować impregnat do drewna – krok po kroku
Jak prawidłowo aplikować impregnat do drewna – krok po kroku
Odkryj tajniki aplikacji impregnatu do drewna. Przez nasz poradnik nauczysz się krok po kroku jak prawidłowo zaimpregnować drewno, aby służyło Ci na lata.
Ciekawe fakty z dziedziny biologii – najnowsze odkrycia naukowe dotyczące świata roślin i zwierząt
Ciekawe fakty z dziedziny biologii – najnowsze odkrycia naukowe dotyczące świata roślin i zwierząt
Biologia to nauka, która zawsze zaskakuje nas ciekawymi odkryciami. W ostatnich latach naukowcy dokonali wielu przełomowych odkryć, które pomagają nam lepiej zrozumieć świat roślin i zwierząt. W tym artykule przedstawimy kilka z najciekawszych odkryć z dziedziny biologii.
Róże pnące — uprawa i pielęgnacja
Róże pnące — uprawa i pielęgnacja
Marzysz o różanym ogrodzie, a może przy wejściu na taras masz pustą pergolę? Posadź tam pnącą różę, a od nas dowiesz się jak się o nią zatroszczyć, by stała się cudowną ozdobą!
Ostatnie wpisy