Jaki powinien być zbiornik na ścieki?

Jaki powinien być zbiornik na ścieki?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakładanie szamba na przydomowej posesji wymaga dobrego zagospodarowania przestrzeni i przemyślanych decyzji. Zwłaszcza, że konsekwencje nieprawidłowego podpięcia ścieków do sieci kanalizacyjnej albo wybrania nieodpowiedniego zbiornika na szambo mogą być bardzo nieprzyjemne.

Jak powinien wyglądać zbiornik na ścieki?

Zbiornik na szambo powinien być dopasowanym objętościowo do potrzeb gospodarstwa domowego i szczelnym zlewiskiem na ścieki. Od 2002 roku w Polsce istnieje nakaz podłączania szamba do sieci kanalizacyjnej. Wyjątkiem od stosowania się do tego prawa może być wyłącznie sytuacja, w której działka nie ma żadnej możliwości przyłączenia się do sieci – wtedy szambo będzie się znajdować w zbiorniku bezodpływowym. W pozostałych przypadkach zbiornik betonowy na szambo będzie zbudowany w taki sposób, że po jednej jego stronie, nad ziemią, będzie znajdować się właz, a pod ziemią – wlot przyłączający do sieci kanalizacyjnej. O ile nie znajdujesz się w grupie osób uprawnionych do posiadania zbiornika bezodpływowego, upewnij się, że zlewisko, które kupujesz, ma możliwość przyłączenia do sieci.

Ile kosztuje zbiornik na szambo?

Szamba betonowe ceny mogą mieć bardzo różne. Bardzo dużo zależy od ich pojemności i sposobu wykonania. Ogólne ceny zbiorników na szambo o pojemności 10 metrów sześciennych wahają się między 3200 a 3400 złotych, przy czym szamba dwukomorowe są droższe niż jednokomorowe. Mniejsze szamba będą tańsze – na przykład zbiornik o pojemności 4 metrów sześciennych może kosztować około 2000 złotych. Warto jednak brać pod uwagę potrzeby gospodarstwa domowego, a w przypadku instalacji zbiorników bezodpływowych – również możliwości logistyczne taboru asenizacyjnego. Z kolei bardzo duże zbiorniki na szambo, na przykład takie o pojemności 12 metrów sześciennych, mogą kosztować nawet 4000 złotych.

Założenie zbiornika na ścieki

Założenie zbiornika na szambo nie jest prostą sprawą, dlatego najlepiej zwrócić się z tym do profesjonalnej firmy. Korzystając z usług ekspertów, takich jak producent szamb betonowych – szambamamut.pl, masz pewność, że zbiorniki betonowe na ścieki są zakładane w sposób bezpieczny i prawidłowy. Jeśli chcesz sprawdzić, czy możesz zaufać danej firmie, upewnij się, że posiada ona odpowiednie certyfikaty, atesty i aprobatę techniczną. Warto również zadbać o gwarancję na zbiornik. Pamiętaj, że profesjonalny zespół założy zbiornik w adekwatny do miejsca położenia sposób i zabezpieczy go zgodnie z obowiązującymi standardami. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoje ścieki będą odpowiednio odprowadzane i nie doczekasz się nieprzyjemnych niespodzianek.

Fot. pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dynia piżmowa. Uprawa i przepisy
Dynia piżmowa. Uprawa i przepisy
Dynia piżmowa cieszy się ogromną popularnością. Nie ma co się dziwić – jest nie tylko smaczna, ale zawiera też mnóstwo cennych dla zdrowia składników. Jak więc ją uprawiać i co z niej przygotowywać?
Czas na relaks. Hamak ze stelażem
Czas na relaks. Hamak ze stelażem
Zastanawiasz się nad zakupem hamaka z konstrukcją stelażową? Poznaj ich główne zalety i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego gadżetu ogrodowego!
Poradnik – jak wybrać idealny oczyszczacz powietrza dla twojego domu?
Poradnik – jak wybrać idealny oczyszczacz powietrza dla twojego domu?
Poznaj, jak wyselekcjonować najodpowiedniejszy oczyszczacz powietrza, by poprawić jakość powietrza w domu. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia z naszym pełnym poradnikiem.
Ostatnie wpisy