Jak osuszyć grunt?

Jak osuszyć grunt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Tereny budowlane często bywają podmokłe. Jeśli więc chcesz zacząć prace budowlane na takim terenie, to w pierwszej kolejności należy go osuszyć. Jak to zrobić? Podpowiadamy, jakie metody osuszania terenu są najskuteczniejsze.

Sposoby na osuszenie gruntu

Często zdarza się tak, że kupujemy działkę budowlaną, która znajduje się na terenie podmokłym. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to sporym problemem, ponieważ  woda gromadząca się podczas ulew może zrujnować ogródek, zniszczyć nawierzchnię, a w najgorszym przypadku może nawet doprowadzić do zalania piwnicy. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Przedstawiamy trzy najpopularniejsze sposoby osuszania gruntu. 

Melioracja

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest melioracja. Możesz zdecydować się na przykład na odprowadzanie wody do rowu melioracyjnego. Jak działa ta metoda? Opiera się ona na systemie rurek, które zakopane są pod powierzchnią ziemi i odprowadzają wodę do rowu melioracyjnego. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że woda pozyskana w ten sposób będzie genialnym dodatkowym źródłem do podlewania ogródka. Pamiętaj jednak, że w rowach melioracyjnych często żyją i funkcjonują różnego rodzaju stworzenia, dlatego też nie traktuj takiego rowu jak przydomowego ścieku,

Rozsączanie

Innym sposobem na radzenie sobie z podmokłym gruntem jest rozsączanie. W przypadku tej metody konieczne jest zaopatrzenie się w tak zwane zbiorniki retencyjno-rozsączające. W zbiornikach tych gromadzona jest deszczówka. Ponadto są one połączone z kanalizacją. Posiadają też liczne otworki w ściankach, dzięki którym woda może stopniowo wsiąkać w grunt. Osuszanie gruntu poprzez rozsączanie to doskonała metoda, która genialnie sprawdzi się zwłaszcza na dużych działkach.

Drenaż

Kolejną dość popularną metodą osuszania gruntu jest drenaż. Metoda ta pozwala na szybkie odprowadzenie wody do kanalizacji, studni lub rowu. Ponadto prosty system drenażowy możesz z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w sprzęty i akcesoria takie jak geowłóknina, gruba rura, żwir, łopata oraz igłofiltry Wynajem tego typu sprzętów jest możliwy na terenie całej Polski. Dzięki temu nie będziesz musiał wydawać fortuny na specjalistyczny sprzęt, a jednocześnie wykonasz w pełni profesjonalną instalację.

Fot. Michael Gaida/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowa wędzarnia – dlaczego warto rozważyć jej budowę?
Domowa wędzarnia – dlaczego warto rozważyć jej budowę?
Poznaj wady i zalety domowej wędzarni!
Atuty klimatyzacji w domu – dlaczego w obecnych czasach staje się niezbędna?
Atuty klimatyzacji w domu – dlaczego w obecnych czasach staje się niezbędna?
Długie i gorące lata, które zdają się stawać coraz bardziej ekstremalne, sprawiają, że posiadanie klimatyzacji nie jest już luksusem, ale praktycznym rozwiązaniem.
Studzienki wodomierzowe – co należy o nich wiedzieć?
Studzienki wodomierzowe – co należy o nich wiedzieć?
Do czego służą studzienki wodomierzowe? Gdzie mogą znaleźć zastosowanie? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje.
Ostatnie wpisy