Myjka ciśnieniowa do ogrodu. Jaką wybrać?

Myjka ciśnieniowa do ogrodu. Jaką wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy pracujesz w ogrodzie i potrzebujesz nawodnienia, używasz do tego celu węża ogrodowego? Znacznie bardziej praktyczna jest myjka ogrodowa. Jak wybrać tę najlepszą?

Lato to pora roku, która sprzyja wszelkim porządkom w ogrodzie, a zwłaszcza tym odnoszącym się do czyszczenia i mycia. Zwykle radziłaś(-łeś) sobie przy pomocy węża ogrodowego, bo to przecież najpraktyczniejsze źródło pozyskania wody w ogrodzie. Jest jednak sposób na jeszcze szybsze, tańsze i zużywające mniej wody czyszczenie. Czas mycia możemy skrócić dzięki urządzeniom wysokociśnieniowym, a jednym z nich jest myjka.

Zadbaj o czystość w swoim ogrodzie. Postaw na myjkę ciśnieniową

Myjka ciśnieniowa – jak właściwie działa to urządzenie? Jest to nic innego jak rodzaj sprężarki, której zadaniem jest zwiększanie ciśnienia doprowadzanej do niej wody. Oczywiście myjki ciśnieniowe nie są zbudowane identycznie. Budowa urządzenia zależy od jego rodzaju i zastosowania. Jakie są jednak uniwersalne części, które powinny wchodzić w skład myjki ciśnieniowej? To przede wszystkim wąż podłączony bezpośrednio do źródła wody. 

Bazowym elementem myjki ciśnieniowej jest również pompa ciśnieniowa, która jak sama nazwa wskazuje, odpowiada za wytwarzanie optymalnego ciśnienia wody. Jak jednak wybrać najlepszą myjkę do naszego ogrodu? Przecież wiadomo, że urządzenia te mają różną moc, wydajność i tzw. ciśnienie robocze. Jest kilka kryteriów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze myjki. Istotne są przede wszystkim jej parametry. Musimy więc uwzględnić, jakie prace ogrodowe zamierzamy wykonywać za pomocą urządzenia i do nich dostosować jego moc. Bez sensu przecież kupować myjkę wysokociśnieniową, jeśli zamierzamy jedynie za jej pomocą myć łatwe w czyszczeniu powierzchnie zewnętrzne – wysoka moc urządzenia będzie zbędna. Im ciśnienie w myjce jest wyższe, tym trudniejsze prace możemy wykonywać za jej pomocą.

Na pewno większość osób, które zastanawiają się, czy zainwestować w myjkę ciśnieniową, chce wiedzieć, jak właściwie to urządzenie działa. Otóż wodę do myjkowego pistoletu natryskowego dostarcza przewód wysokociśnieniowy. Każdy rodzaj myjki ciśnieniowej do wydajnej i sprawnej pracy potrzebuje oczywiście źródła energii.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać do ogrodu?

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń, a dzielą się one głównie na te wyposażone w silnik spalinowy, elektryczny lub akumulatorowy. Różnią się one nie tylko parametrami, ale i wyposażeniem. Jednak możemy sklasyfikować je do dwóch grup, a mianowicie myjek hobbystycznych i profesjonalnych (takie urządzenia są głównie wyposażone w silniki spalinowe). Do prac przydomowych w ogrodzie powinniśmy oczywiście sięgnąć po myjkę zaliczaną do grupy urządzeń hobbystycznych. Profesjonalnych używa się głównie w zakładach przemysłowych, gdzie warunki pracy są trudne.

Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej do swojego ogrodu, trzeba brać pod uwagę swoje prywatne cele i potrzeby. Możemy dobrać do naszego urządzenia myjącego dodatkowe akcesoria, jak np. szczotkę obrotową, dzięki której z łatwością wyczyścisz elewację czy taras. Niektóre modele myjek są już wyposażone w pomocne komponenty.

Zdjęcie główne: Lettuce Grow/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Olejowanie drewnianych mebli ogrodowych
Olejowanie drewnianych mebli ogrodowych
Drewniane meble ogrodowe na Twoim tarasie dawno już przeżyły swoją drugą młodość? Zapewnij im trzecią, dzięki… olejowaniu! Ten sposób konserwacji zapewnia ochronę przed temperaturą i wodą.
Tworzenie przytulnej przestrzeni: praktyczne porady na aranżację tarasu
Tworzenie przytulnej przestrzeni: praktyczne porady na aranżację tarasu
Odkryj niezawodne triki na aranżację tarasu, które pomogą Ci stworzyć przytulną przestrzeń na świeżym powietrzu. Przemień swój taras w relaksujący kącik dzięki naszym praktycznym poradom.
Sposoby na ogrodzenie ogrodu
Sposoby na ogrodzenie ogrodu
Dowiedz się, jak w pięciu krokach przygotować się do instalacji nowego ogrodzenia, przeprowadzić ją i zakończyć. Postaw na konstrukcję, która spełnia Twoje oczekiwania.
Ostatnie wpisy