Sadzonka truskawki

Każdy z nas z utęsknieniem czekał na nastanie wiosny, która niesie ze sobą zapach kwiatów, deszczu i pierwsze owocowe smakołyki, w tym słodkie truskawki! Kiedy je sadzić? Czy jeśli posadzisz je tej wiosny możesz liczyć na owoce jeszcze w tym roku? Sprawdź i ruszaj do ogrodu!

Marzysz o pysznych truskawkach z własnego ogródka, tylko nie wiesz, kiedy zabrać się do realizacji tego z pozoru skomplikowanego planu? Właśnie teraz jest najlepsza pora! Młode truskawki najlepiej sadzić do gruntu od połowy marca do maja. Warto przy tym zwrócić uwagę na prognozy pogody i zrobić to, kiedy wiosenne przymrozki już odpuszczą. Jeśli zrobisz to w odpowiednim czasie, masz sporą szansę na zebranie owoców w tym samym sezonie!

Czy tylko wiosną?  

Wiosna to nie jedyny czas odpowiedni do tworzenia truskawkowej grządki. Sadzonki doskonale zaaklimatyzują się w ogródku również jesienią. Nowe nasadzenia warto wtedy planować od połowy września aż do pierwszych przymrozków.  

Warto pamiętać, że po posadzeniu truskawki potrzebują wody, dlatego jeśli pogoda nas nie rozpieszcza ciepłym, wiosennym deszczem, musisz zadbać o ich wilgotność.

Photo by Pexels from Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.