Nowoczesne rozwiązania do domu z ogrodem

Artykuł sponsorowany

Dom z ogrodem to doskonałe miejsce wypoczynkowe dla całej rodziny. Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby stał się on bardziej nowoczesny i funkcjonalny? Przedstawiamy kilka nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań dla Twojego ogrodu!

Twój dom urządzony jest w nowoczesnym stylu i chcesz, aby ogród do niego pasował? Podpowiadamy, jakie nowoczesne rozwiązania do ogrodu możesz wykorzystać!

Nowoczesne meble ogrodowe – jak je wybrać?

Jeśli chcesz, aby Twój ogród miał bardziej nowoczesny charakter, to możesz zacząć od wyboru mebli ogrodowych. Jednak jakie wyposażenie wybrać, aby ogród stał się bardziej nowoczesny?

Przede wszystkim postaw na minimalizm. Obecnie w trendach pojawiają się proste, ale wyjątkowo funkcjonalne meble, które doskonale podkreślą nowoczesną stylistykę ogrodu. Warto postawić na neutralne kolory oraz wysokiej jakości materiały – w minimalizmie liczy się jakość, a nie ilość. W Twoim ogrodzie powinna znaleźć się między innymi wygodna kanapa ogrodowa w komplecie z fotelami, stolik kawowy, dzięki któremu będziesz cieszyć się poranną kawą na świeżym powietrzu, a także dodatki takie jak pufy piłki, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim najmłodszym!

Inteligenty ogród – co to takiego?

Pojęcie inteligentnego domu lub smart home jest z nami już od dłuższego czasu. Ostatnio niezwykle popularny staje się natomiast inteligenty ogród. Jakie możliwości oferuje nam to rozwiązanie?

Oświetlenie

Jednym z podstawowych elementów tego systemu jest oczywiście oświetlenie. Inteligenty ogród pozwala bowiem na sterowanie światłem, dzięki czemu przebywanie w ogrodzie jest jeszcze przyjemniejsze. Takie oświetlenie pełni bowiem kilka funkcji – poprawia poziom bezpieczeństwa, ułatwia poruszanie się, podkreśla estetykę nasadzeń czy elementów małej architektury.

Jeśli szukasz pięknych lamp do swojego ogrodu, to koniecznie zajrzyj na stronę https://calidus.eu/kategoria-produktu/oswietlenie-ogrodowe-solarne-led/.

Inteligentny system nawadniania

Inteligenty ogród to także smart system nawadniający. Możesz zamontować w swoim ogrodzie czujnik, który wychwyci deszcz i wtedy ograniczy pracę zraszaczy. Jeżeli jednak trawnikowi oraz roślinom w Twoim ogrodzie zagrozi susza, to dopasuje ilość i częstotliwość podlewania ogrodu do potrzeb roślin. Jest z pewnością wyjątkowo wygodny sposób na pielęgnację Twojego ogrodu!

Fot.: Wynand van Poortvliet/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.