ahmad kanbar/unsplash.com

Artykuł sponsorowany

Dbanie o ogród to dla wielu osób prawdziwa pasja oraz sposób na miłe spędzanie wolnego czasu. Często jednak cały trud włożony w pielęgnację ogródka idzie na marne, ponieważ pojawiają się w nim nieproszeni goście. Jak więc poradzić sobie z mniejszymi i większymi szkodnikami? Dowiedz się, dlaczego warto zamontować odstraszacze w swoim ogrodzie.

Odstraszacze ogrodowe – skuteczny sposób na ptaki

Jeśli zmagasz się z problemem ptaków w Twoim ogrodzie, to świetnym sposobem na pozbycie się ich będą różnego rodzaju odstraszacze. Przykładem takiego niepożądanego ptaka są bez wątpienia szpaki, które zjedzą i zniszczą Twoje owocowe drzewka i ich owoce, a także dzięcioły, który swoim charakterystycznym dziobem i stukaniem mogą uszkodzić elewację. 

Jednym ze skuteczniejszych odstraszaczy są plastikowe imitacje ptaków, zwłaszcza tych dużych i drapieżnych ptaków. Taki sztuczny ptak świetnie odstraszy różne szkodniki, nie tylko żywe ptaki. Warto umieścić go szczególnie w miejscach zagrożonych atakiem nieproszonego gościa. 

Najbardziej tradycyjnym i jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na ptaki niszczące ogród są strachy na wróble. Do wykonania takiego klasycznego stracha warto użyć różnego rodzaju odstraszających materiałów, na przykład folii lub innych materiałów obijających mocno światło i szeleszczących. Nie zaszkodzi także dodać kilka detali wydających nieprzyjemne dźwięki na przykład metalowe elementy.

Jeśli zależy Ci na bardziej profesjonalnym odstraszaczu dla ptaków, to świetną propozycją dla Ciebie będą odstraszacze dźwiękowe lub ultradźwiękowe. Tego typu sprzęty imitują głosy drapieżników takich jak orły, sokoły, czy jastrzębie, przez co ptaki omijają dany teren z daleka. Jest to bardzo skuteczna metoda, jednak może okazać się dość uciążliwa i mało komfortowa, kiedy zechcesz w ciszy popracować w ogrodzie lub po prostu się w nim odprężyć.

Odstraszacze na inne szkodniki

Na rynku znajdziesz również skuteczne odstraszacze na inne szkodniki takie jak kuny, łasice, nornice, krety, czy też bezpańskie koty i psy. Warto jednak wybrać takie odstraszacze, które będą humanitarne i bezpieczne dla środowiska. Podobnie jak w przypadku ptaków możesz więc zdecydować się na odstraszacze dźwiękowe lub ultradźwiękowe. Świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju granulaty czy też bezpieczne dla zwierząt pułapki.
Jeśli problem szkodników niszczących Twój ogród dotyczy również Ciebie, to różnego rodzaju odstraszacze znajdziesz na stronie https://mediasklep24.pl/38-odstraszacze.

Zdj. główne: ahmad kanbar/unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.