Zioła ogrodowe wieloletnie. Zobacz co warto posadzić

Zioła ogrodowe są niezastąpionym dodatkiem dla miłośników gotowania, a także dla tych tych co cenią estetyczny wyglądu ogrodu, tarasu czy balkonu. Sprawdź, co warto posadzić.

Co warto posadzić?

Zioła są niezwykle wdzięczną uprawą. Z łatwością dzięki nim możemy przekształcić prosty posiłek w prawdziwą ucztę, a co najważniejsze mają także korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Dziurawiec

Roślina nie ma zbyt wielu wymagań jeśli chodzi o glebę, jednak najlepiej kwitnie w nasłonecznionych miejscach. Dziurawiec uważany jest za naturalny lek uniwersalny. Jest niezastąpiony przy dolegliwościach ze strony układu pokarmowego, a także wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyoksydacyjne.

Lubczyk

Zioło to nie jest zbyt kapryśne jeśli chodzi o glebę. Młode liście zbiera się wiosną. Można je wykorzystać jako świeży dodatek, można także je mrozić lub suszyć. Aromatyczne liście rośliny są wyśmienitym dodatkiem do zup, sosów i innych potraw.

Rozmaryn

Ten wiecznie zielony krzew jest bardzo aromatycznym dodatkiem do potraw, a także ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Dzięki jego obecności w ogrodzie czy doniczce nadamy naszej kuchni śródziemnomorskiego posmaku.

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany.